Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Наталія Попова: «Завдання-мінімум на чемпіонат світу вже виконала»

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Наталія Попова: «Завдання-мінімум на чемпіонат світу вже виконала»

Програму чемпіонату світу з фігурного катання в Ніцці для української збірної відкрила Наталія Попова. За іронією долі, Наталя як лідер збірної була єдиною, кому довелося проходити кваліфікацію на чемпіонаті світу з фігурного катання. Українка впоралася зі завданням-мінімум і вийшла в основне коло змагань, але прокатом — не задоволена.

— Наскільки комфортно було виступати першою відразу після заливки льоду?

— Це далося нелегко. Кілька днів тому в мене була травма спини. Але я тішуся, що змогла перебороти біль і виступати на чемпіонаті світу. Прокат, звичайно, не дуже вдався. Тренування йшли добре, але кататися було важкувато. Проте моєю головною метою було пройти далі. Тепер потрібно буде більше концентруватися, кататися аґресивніше й сильніше боротися.

— На чемпіонаті Європи ваш виступ також ішов по висхідній…

— У мене зазвичай так і буває. Треба зібратися й зробити те, що від мене вимагається в цей момент і в цьому місці. Після чемпіонату Європи я почуваюся впевненіше. Але мені слід працювати над стабільністю. Мій коник — це довільна програма. Маю підтягувати до неї й коротку.

— У Шеффілді ви багато втратили в оцінці за компоненти. Чи результат міг бути вищим, якщо би ви виступали краще в розминці?

— Гадаю, так. Мені кажуть, що під час виступу я трохи затискаюся, а потрібно відпустити себе, розслабитися. Адже я катаюся для себе й для публіки, тож надто обережною також не варто виглядати.

— Ваша наступна мета в Ніцці — просто потрапити в довільну програму чи зробити це з високим результатом?

— Звичайно, пройти далі з високим результатом. Потрібно чисто відкатати й покращити суму в короткій програмі.

— Катати три програми на одному чемпіонаті — це наче спортивний марафон. Ви тренувалися за звичною програмою чи дещо змінили підготовку?

— Тренувалася, як завжди, оскільки не хотіла перевантажувати спину й пах. Якийсь час я взагалі не могла вставати з ліжка, але головне — усе минулося, зараз я почуваюся набагато краще.

— Травму отримали на тренуванні?

— Навіть не знаю, як це вийшло. Напевно, «перевантажила» себе. Але це — спорт, таке буває.

— На розминці ви впали з потрійного рітт­бергера. І та ж помилка, на тому ж місці була в прокаті…

— Мені потрібно було атакувати впевненіше, адже на тренуваннях усе було гаразд.

— На тренуваннях ви робите прокат програми повністю? Чи обмежуєтеся макетами й окремими фраґментами?

— Обов’язково — повністю. І ближче до змагання ми теж робимо так, аби в прокаті потім усе було якомога якісніше.

— Чи перед приїздом до Ніцци був хоч невеликий збір у Європі?

— Ні. Ми тренувалися в США, а до Франції приїхали напередодні. Я в Ніцці вже вчетверте, бувала тут і раніше. Дуже подобається місто, можна знову розмовляти французькою. Виступати тут — завжди для мене задоволення! І цей чемпіонат — не виняток. Нас шикарно прийняли, поселили в гарний готель дуже близько до льодової арени.

— Ви раніше виступали на цій же ковзанці?

— Ні, змагання проводилися на тренувальній арені.

— Мені розповідали, коли тут трибуни заповнюються глядачами, то відчуття таке, що від овацій все вибухне. Чи готові до такої емоційної атаки?

— А мені це якраз і подобається. Додає сил.

— Наталю, ще три роки тому ви були не відомою для українців фігуристкою, а зараз стали лідером нашої збірної. Важко нести таку, нехай і приємну, ношу?

— Це — чудово! Я багато для цього працювала, але зупинятися не можна в жодному разі. Потрібно йти тільки вперед і покращувати результати. Та й з такими наставниками, як у мене (Наталія тренується в групі Віктора та Ніни Петренків і Галини Змієвської), інакше не можна. Вони мене скрізь підтримують і допомагають. Я їм дуже вдячна за це.

sport.glavred

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...