Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Надія Бєлова: «Ми готуємо команду до Сочі, а старти на Кубку світу — тестові»

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

Надія Бєлова: «Ми готуємо команду до Сочі, а старти на Кубку світу — тестові»

Минулої весни в тренерському складі збірної України з біатлону відбулися вимушені перестановки, унаслідок яких до роботи із жіночою командою взялася Надія Бєлова — перша українська чемпіонка світу, раніше добре відома уболівальникам біатлону за працею зі збірною Польщі. Й у тандемі з Григорієм Шамраєм їй удалося продовжити поступальний рух у результатах українських дівчат.
— Надіє Олександрівно, у коментарі після етапу Кубка світу в Ансі ви сказали, що детальну оцінку виступів дівчат можна робити тільки після глибокого аналізу. Які ж тепер, як на вашу думку, загальні підсумки для команди?
— Безумовно, ми провели вже загальні збори команди, де проаналізували першу частину цього сезону й весняну стадію попереднього. Фактично всі дівчата поліпшили результати в стрільбі: різниця, звісно, – невелика, але прогрес є.
Якщо ж говорити про результати у першій частині сезону, то ми задоволені всіма нашими спортсменками, які брали участь на етапах Кубка світу. Не обійшлося, щоправда, без помилок: не завжди дівчата були до кінця зібраними на стрільбищі, може, не зовсім іще готові функціонально. Але це все – робочий процес, і робити висновки з проміжних результатів — передчасно.
А якщо говорити про наших біатлоністок персонально, то в кожному випадку є об’єктивне пояснення, чому та чи інша спортсменка виступила краще або гірше. Комусь для здобуття оптимальних кондицій потрібно провести великий обсяг тренувань, а хтось набирає форму швидше. Однак можу сказати, що команда виступила дуже гідно. Ми задоволені, але водночас знаємо, що кожній із дівчат ще є над чим попрацювати, і знаємо, як добиватися подальшого поліпшення результатів. Усі тренувальні заняття постійно знімаються на відеокамеру, і завжди після тренувань ми буквально в усіх помічаємо якісь дрібні помилки, над якими треба продовжувати працювати.
— Якщо повернутися до початку сезону, то в найскладніших умовах в Естерсунді українки відзначилися не найкращою стрільбою, порівняно зі суперницями. Чи відпрацьовуються навички зі стрільби саме в складних погодних умовах, адже в Сочі вони будуть саме такими?
— Не найкраща стрільба на першому етапі Кубку світу — цілком з’ясовна, і пов’язана вона не тільки з поганими погодними умовами. Це – не тому, що дівчата не вміють чи не можуть зібратися на цей вітер. Річ у тому, що перед стартом у Кубку світу ми проводили заключний збір, на якому було дано серйозний напрямок на стрілецьку підготовку. Ми йшли на це свідомо, розуміючи, що якийсь час буде важко, поки дівчата «перетравлять» ці обсяги. Адже тут ситуація є аналогічна з функціональною підготовкою: коли спортсмен отримує великі тренувальні обсяги, після цього неминуче йде спад. Але це було необхідно зробити. Адже ми розглядаємо перші етапи Кубка світу не як наше основне завдання на сезон, а лише як етап підготовки до Олімпійських ігор. Тепер дівчата набирають швидкості, упевненості й стають набагато більш конкурентоспроможними. Кожна вже готова до результатів, і завдання тренерів — провести нормальну планомірну підготовку. Зараз доводиться чути думку: мовляв, дівчата сильно прогресували, показали результат, куди ж іще вище? А вище можна! І саме на це ми націлюємо спортсменок на Олімпійських іграх. Але до Сочі ще є час, протягом якого неминуче відбудуться певні коректування в навантаженнях, у швидкісній роботі.
— В естафетах дівчата показують відмінну стрільбу. Чому в особистих гонках їм це вдається рідше?
— Я б не казала, що це відбувається рідше. Постійно працюю з дівчатами й бачу, що прогрес насправді є. А що ж до індивідуальних і командних стартів — так відбувається не тому, що там вони вміють стріляти, а тут — не вміють. Так, у якихось гонках додається тягар відповідальності, психологічні чинники. Але я б не можу стверджувати, що в якійсь гонці в нас була провальна стрільба, особливо якщо йдеться про лідерів команди. Так, є деталі: десь недопрацювали, десь трохи не зібралися. Але ми не робимо із цього трагедії — нічого страшного не відбувається, просто стріляти по десять нулів іще зарано. День у день уся підготовка йде до Олімпійських ігор, команда – на правильному шляху, і ми бачимо, що дівчата справляються з пропонованою роботою.
— Чи останні рубежі Олени Підгрушної увперс’ютах, коли вона допускала по три хиби — із тієї ж серії робочих моментів?
— Ми вже провели аналіз цих стрільб і знайшли причину цієї неточності. Це була технічна помилка в приготуванні, якої Олена самостійно не зауважила, трохи заваливши гвинтівку. А коли все це відбувається у боротьбі, до того ж у боротьбі за лідерські позиції, то не завжди це можна помітити. В ідеалі цього бути не повинно, але на практиці нікуди від подібних неточностей не подітися. Ми показали на відео цю неточність, Олена її побачила й зрозуміла. І добре, що це сталося зараз, коли є час усе виправити.
— На перших трьох етапах Кубка світу найменш удало в складі команди виступила Марія Панфілова. Чи викликає у вас побоювання її стан?
— На жаль, літня частина підготовки в Марійки пройшла не зовсім вдало. Майже кожен збір був зірваний або травмою, або захворюваннями. Але, проаналізувавши її попередні результати, ми зробили необхідні висновки, і зараз підготовка вже триває в нормальному руслі, і її стан поліпшується. Стрільба також стає впевненішою.
— Чи встигне Марійка досягти оптимальних кондицій, щоби підійти до Оліміади у всеозброєнні?
— Ми робимо для цього все, і вона — теж. Бажання в Марійки — просто величезне. Але ми – лише люди. Усі наші спортсменки мріють потрапити на Олімпіаду. І Панфілова, звісно, розуміє, що їй треба багато працювати, щоби бути в олімпійській команді. Адже є й інші дівчатка, котрі прагнуть до того ж, і зараз конкуренція в жіночій команді — дуже здорова.
Федерація біатлону України

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply