Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Микола Пляскін: «Робимо акцент на передачі знань від провідних майстрів минулого»

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Микола Пляскін: «Робимо акцент на передачі знань від провідних майстрів минулого»

Микола Пляскін

Спортивне ушу в Україні розвинуте дуже добре. Що ж до традиційного, то цей вид ушу перебуває на стадії розвитку. Утім, спостерігаючи за останніми виступами на Кубку України в Трускавці, можна сказати, що дуже серйозно традиційне ушу розвивають у клубах Дніпропетровська, Запоріжжя й Одеси. Наставник львівської команди Микола Пляскін розповів про цю подію й про значення занять ушу для фізичного та духовного розвитку людини.
— Кубок України з традиційного ушу в Трускавці виявився доволі представницький турніром. У місцевому спорткомплексі «Спортовець» понад 150 спортсменів із 14 областей країни та Києва виборювало нагороди з таолу, це — комплекс вправ техніки внутрішнього та зовнішнього стилів.
Змагання були цікавими з огляду на те, що участь в них взяли представники як традиційного, так і спортивного ушу, між якими є певні відмінності. У спортивних стилях присутньо більше показових елементів, їх ще називають елементами особливої складності. В них є деякі акробатичні елементи, але вони мають менше стосунку до традиційного стилю, який безпосередньо пов’язаний із бойовим мистецтвом. Вони більше мінімізовані, в них – максимум практицизму й немає якоїсь феєричності. Акробатика, щоправда, в них також наявна у навчальному процесі, але вона не показується в таолу. У традиційному ушу основний аспект — не краса, а практика, щоб усі ці елементи можна було застосувати в житті.
— Дайте оцінку виступу ваших підопічних на змаганнях у Трускавці…
— Завжди хочеться більшого, завжди прагнеш до кращого. Тому я на кожних змаганнях і до себе, і до своїх учнів ставлюся критично. Звісно, були певні недопрацювання, але мені завжди подобається, коли мої підопічні виступають. Адже саме під час виступу на змаганнях, коли присутнє хвилювання, коли вони усвідомлюють усю відповідальність за виконання кожного елементу вправи, починають по-справжньому демонструвати усі свої здібності, усі вміння, які тренували щодня на заняттях.
— Когось з-поміж своїх підопічних можете виділити?
— Серед тих хлопців і дівчат, котрі здобули перше місце, в принципі, усі виступили непогано. І в молодших, і в старших — достатньо добрий рівень. Звісно, я знаю, як би воно мало бути в ідеалі, тому й розумію, кому і за що можна було зняти бали за виступ. Однак незважаючи на окремі дрібненькі хиби кожен із них заслужив на перемогу, тож я б не став нікого виділяти персонально.
Та й із педагогічної точки зору, особливо в ситуації, коли учні демонструють однаковий і до того ж переможний результат, напевне неправильно вирізняти когось окремо. Тому скажу, що вони всі заслуговують на добрі слова, але працювати над собою повинен кожен іще дуже багато — межі досконалості немає, але прагнути до неї необхідно. З іншим ставленням до роботи не буде ні розвитку, ні прогресу.
— Як я розумію, ви робите акцент саме на традиційному ушу?
— Однозначно. Скажу більше: це — моя принципова позиція. Я навчався в учителів ушу в Китаї. А саме майстри Піднебесної імперії є найкращими у світі в традиційному ушу. Я ніколи не мав потягу до спортивного ушу. У мене не виникало бажання навчитися робити щось таке, що є зовні дуже ефектним і на перший погляд виглядає чимось неймовірним, але при цьому не має жодного практичного значення, бо його неможливо застосувати у повсякденному житті.
Тому й у назві нашої Академії традиційного кунфу ключовим є слово «традиційного». Ми робимо наголос на передачі знань від провідних майстрів минулого. Звісно, у бойовому мистецтві, як і в житті загалом, увесь час щось змінюється, триває постійний розвиток. Але сутність традиційного ушу полягає в тому, що в нього є стержень, який і є основою цього виду спорту, що межує з бойовим мистецтвом.
— У спортивному ушу метою є досягнення максимальних результатів на змаганнях, а в традиційному головне — підготовка людини до повсякденного життя…
— Цілком правильно. Ми хочемо, щоб кожен, хто приходить займатися в нашу Академію традиційного кунфу, вивчив і довів до рівня навичок не лише комплекси вправ техніки внутрішнього та зовнішнього стилів таолу та видів різних напрямків бойового мистецтва, а й навчився ставити собі ту чи іншу мету й досягати її. Саме тому ніколи не пізно розпочати заняття традиційним кунфу. Серед моїх учнів є люди різних вікових категорій. Так само різниться і тип їхніх занять та інтересів. Але всіх їх об’єднує бажання жити повноцінним життям, бути корисним своїм рідним і приносити користь своїй державі.
Розмовляв Іван Дупнак, Західна інформаційна корпорація

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply