Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Микола Березенський: «Як можна лементувати з різних причин, якщо не зробив того найменшого, що залежить від тебе?»

Автор:

|

Листопад 13, 2014

|

Рубрика:

Микола Березенський: «Як можна лементувати з різних причин, якщо не зробив того найменшого, що залежить від тебе?»

Микола Березенський

Координатор волонтерів на півночі Італії Микола Березенський розповів про роботу волонтерської групи на виборчих дільницях останніх виборів до українського парламенту в Мілані.
— Як визріла ідея сформувати волонтерський корпус на півночі Італії?
— Така ідея виникла давно. Щоразу, коли проводяться масові заходи, маніфестації, а тим більше вибори різних рівнів, відчувається потреба в людях, котрі здатні підтримувати громадський порядок, спрямовувати потоки людей, надавати інформацію про стан справ, створювати комфорт для виборців, прибулих із різних реґіонів Італії.
Ця ідея була опрацьована завчасно і подана на розгляд, коли тут, у Мілані, перебував Андрій Себіга, голова Консульських відділів при Міністерстві закордонних справ України. Схемa діяльності волонтерської групи була схваленa та затвердженa. З боку Генерального консульства в Мілані волонтерський корпус координує Ворона Володимир, комерційний консул.
— Яким чином розподілили обов’язки серед членів волонтерської групи?
— Зараз волонтерський корпус налічує 67 осіб. Мета їх діяльності полягає в тому, щоб потік виборців був правильно скерований і, не зважаючи на чисельність людей, не виникало хаосу на виборчих дільницях. Волонтери розділилися на кілька підрозділів, залежно від функцій, які вони виконували. Волонтерський корпус поповнився людьми з різних регіонів півночі Італії. У день виборів при вході на площу перед Генеральним консульством виборців зустрічав інформаційний підрозділ, перевіряв їх наявність у списках і видавав їхні порядкові номери.
До цього підрозділу було залучено молодь, яка вправно володіє комп’ютерами. Їй ми довірили також робити фото і відеорепортажі про подію. Після цього виборці проходили означеними коридорами та потрапляли на виборчу дільницю. Медіа-підгрупа забезпечувала розваги, музичний супровід і не давала людям сумувати в чеканні. Жіноча волонтерська підгрупа опікувалася створенням комфорту для людей, роздавала воду, каву, чай, канапки, допомагала матерям із дітьми та інвалідам.
— Як ви співпрацювали з італійськими правоохоронними органами?
— Ми тісно взаємодіяли з поліцією та карабінерами, які схвально відгукнулися про високий рівень дисципліни на дільницях та організацію виборчого процесу й дякували нам за допомогу. Цього разу не було зафіксовано жодного прикрого випадку. Деякі непередбачувані ситуації ми вправно усунули без негативних наслідків.
До речі, нам допомагав молодший лейтенант Сергій Петелько, майданівець і воїн зі зони Антитерористичної операції (АТО) в Україні. Сергій вижив на Савур-могилі, був поранений, лікувався, а тепер перебуває у короткій відпустці в Павії, де працює його мама. Він голосував на виборчій дільниці в Мілані.
— Цього разу відзначався значний спад активності виборців, порівняно з травнем, коли обирали Президента України. Чи, на вашу думку, не пов’язано це з організаційними проблемами, які виникли тоді на виборчій дільниці в Мілані? Чи, може, вплинула зайнятість наших краян на роботі?
— Ми проаналізували всі прорахунки й цього разу підготувалися якнайкраще. Вважаю, що все залежить також від бажання людей і рівня їхньої громадянської відповідальності, ставлення до важливої справи виборчого процесу. Розкажу про випадки, які запам’яталися цього разу. На вибори приїхала одна українка зі своєю підопічною на інвалідному візку. Жінка добиралася до Мілана потягом. Дорогою їй допомагали внести бабусю з візочком у поїзд, дістатися виборчої дільниці, а тут уже ми опікувалися неповносправною сеньйорою, поки українська бадантка пішла на виборчу дільницю голосувати.
Були також батьки з малими дітьми, і діти теж долучилися до спільної справи. Волонтери організували пункт, де малюки готували малюнки для воїнів АТО. Тобто, якщо є бажання, можна знайти і можливості приїхати та віддати свій голос на розвиток демократії в Україні. Бо як можна лементувати з різних причин, якщо не зробив того найменшого, що залежить від тебе?
— Як можна вступити до корпусу волонтерів?
— Зараз плануємо створити статут корпусу волонтерів і розвинути цей рух на півночі Італії в різних напрямках, але наразі ми не є офіційною організацією. Надійне ядро однодумців згуртувалося само собою, до нас приєдналися наші друзі, громадські активісти та небайдужі люди. Ми завжди раді новому поповненню з числа безкорисливих людей, котрі мають бажання долучитися до корисної справи.
Розмовляла Марія Гайдай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply