Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Михайло Бродський: «Бізнес треба позбавити паперової тяганини»

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Михайло Бродський: «Бізнес треба позбавити паперової тяганини»

Цього року Україна «підстрибнула» відразу на 66 позицій у категорії «Реєстрація підприємств» рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, який готує Світовий банк. Рвучкий стрибок зі 116-го місяця у 2012-го на 50-те 2013 року готувався кілька років, протягом яких було ухвалено чимало законів, що полегшують реєстрацію бізнесу. 
Наразі уряд схвалив і підготував на розгляд Верховної Ради ще один законопроект — «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків». Він має забезпечити вільний і безоплатний доступ до інформації з держреєстрів, що містять дані про суб’єктів господарювання. Те, як ухвалення цього законопроекту вплине на процедуру реєстрації бізнесу, пояснив Михайло Бродський, голова Держпідприємництва.
— Що нового принесуть ці зміни? Здавалося б, не так давно прийняли новий Податковий кодекс, утворили єдине Міністерство доходів і зборів, і знову — чергові зміни…
— Удосконалення не має меж. На тому, що в податкове адміністрування потрібно вносити зміни з метою полегшення процедур для підприємців, я наголошував іще 2010-го. Про електронне урядування вже давно говорять, проте лише зараз робляться конкретні кроки. Свого часу я наводив приклад Естонії. За кілька останніх років вони змогли вийти на перше місце в питаннях інтернет-банкінгу. 2011 року 95 % податкових декларацій там було подано в електронному вигляді.
— Про які саме зміни ми говоримо?
— У першу чергу, потрібно відходити від радянської бюрократії. Треба позбутися паперової тяганини та ходіння кабінетами, аби поставити одну печатку чи здати звітність. Перші кроки вже зроблено: це – скасування свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта, скасування витягів і довідок. Є звітування податковій в електронному вигляді та видача електронних ключів — то була моя ініціатива, я на цьому наполягав. Ще один крок — згаданий уже законопроект, який, дуже сподіваюся, буде схвалений.
— Хочете сказати, що цей законопроект прибере бюрократію та зайві папери?
— Ні, але значно посприяє їх зменшенню. Після ухвалення цього законопроекту вже не треба буде отримувати свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ і єдиного податку, а також довідки про взяття на облік у податковій. Усю інформацію про те, що підприємець є на обліку в Міндоходів і зареєстрований як платник ПДВ або працює на спрощеній системі, можна буде отримати на єдиному веб-порталі. Законопроект передбачає, що всі ці дані будуть одразу оприлюднюватися.
— І розробники, й експерти зазначають, що цей законопроект допоможе українцям у відкритті бізнесу, це нібито буде робитися простіше та швидше. Що саме мається на увазі?
— Раніше, щоб одержати свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ, доводилося протирати килими в коридорах біля кабінетів. А тепер підприємці отримують відкритий безкоштовний доступ до реєстрів: зайшов на сайт, знайшов дані, якщо потрібно, узяв витяг із держреєстру. Це економить час, бо дає змогу прискорити реєстрацію підприємства та подання звітності. Насамперед, такі зміни допоможуть малому й середньому бізнесу. І не потрібно буде повідомляти про об’єкти оподаткування за їхнім місцезнаходженням. Це можна буде зробити за місцем основного обліку.
— Усі ці дані також будуть у реєстрі?
— У реєстрі будуть усі необхідні для податкової дані. Й інформацію про об’єкти, які має підприємець, також зведуть у одну систему. Просто уявіть, що у вас, як у підприємця, таких об’єктів є кілька, усі – у різних містах, я не кажу вже про різні області, і, щоб подати звітність, необхідно добре покататися країною.
— У поясненні до законопроекту зазначається, що його реалізація допоможе Україні піднятися в рейтинґу Doing Business…
— Законопроект підготовлено, згідно з планом заходів, який уряд схвалив на початку року, і він має на меті підвищити позиції України в рейтинґу Doing Business. Полегшення життя бізнесу — ось наша мета. Вважаю, що наступним повинен бути крок, коли планові перевірки можна буде зробити «електронними». На мою думку, податкові мають переходити на аналітичний підхід у роботі.
Розмовляв Сергей Коляда, «Оглядач»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply