Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Леся Гусак: «Ліки за рецептом — дешевші»

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Леся Гусак: «Ліки за рецептом — дешевші»

У Львівській області вже другий рік поспіль діє пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою. Про реалізацію цього проекту на Львівщині, результати його впровадження розповіла Леся Гусак, завідувач терапевтичного відділення Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ).
— Чому пілотний проект щодо референтних цін розпочали з проблеми захворювання на гіпертонію?
— Третина населення України страждає від підвищеного артеріального тиску. Якщо відсутні кризи, то людина часто й не підозрює, що має гіпертонію. А достатньо хворому походити з підвищеним тиском рік-два, у нього вже проявляються наслідки хвороби: гіпертрофія лівих відділів серця, інфаркти й інсульти.
Головна мета пілотного проекту — забезпечити повноцінне лікування хворих на гіпертонію, особливо соціально не захищених категорій. Цим проектом ми намагаємося спонукати людей цікавитися станом свого здоров’я, відвідувати лікаря, вимірювати тиск і, за необхідності, отримати рецепт на той чи інший препарат, який зможе стабілізувати самопочуття. Гіпертонію неможливо вилікувати за один місяць, тому постійне лікування є надзвичайно важливим.
— У чому полягає механізм цього проекту, і яких результатів очікуєте?
— Проект складається з двох етапів. Перший — це встановлення доступних цін на лікарські засоби, зареєстровані в Україні. Другий етап — запровадження механізму часткової компенсації громадянам вартості ліків від гіпертонії за рахунок бюджету. Референтну ж вартість препаратів аптекам компенсуватиме держава. Лікар записує в рецепті не торгову, а лише міжнародну, непатентовану, назву лікарського засобу. Тож право вибору ліків — за пацієнтом, та й обрати той чи інший препарат можна спільно з лікарем.
Наразі в списку є десять найменувань, однак він щоразу поповнюється. До реалізації проекту долучаються не тільки вітчизняні, а й закордонні фірми-виробники. Однак Львівщина несповна використовує можливості цього проекту. Відтак, аби зробити державну програму максимально доступною для пересічного громадянина, її дещо доповнили. Тепер до реалізації проекту залучено окрім амбулаторій і поліклінік ще й медиків зі стаціонарів. На момент виписки пацієнта зі стаціонару лікар видає рецепт на придбання ліків, дійсний протягом місяця. У разі необхідності продовження лікування пацієнт звертається в поліклініку за місцем проживання, де йому знову виписують рецепт на отримання ліків на пільгових умовах. У реалізації цієї програми задіяні наукові працівники, кафедральні, лікарі-інтерни та студенти-медики.
— 20 вересня ми відзначали День серця. Які акції провели медики ЛОКЛ до цієї дати?
— Фахівці ЛОКЛ традиційно долучаються до акцій, мета яких – зберегти здоров’я людини. До слова, часто під час проведення таких акцій виявляємо ту чи іншу хворобу, про наявність якої людина й не підозрює. Цьогоріч у нас відбулися такі акції: вимірювання артеріального тиску на вулицях, на території лікарні, консультації фахівців, виїзди лікарів у райони для консультацій і з інформацією про пілотний проект та його реалізацію
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply