Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Іван Гецко: «Чемпіонат України потрібен тільки чотирьом командам»

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Іван Гецко: «Чемпіонат України потрібен тільки чотирьом командам»

Відомий у минулому футболіст Іван Гецко поділився своїми очікуваннями від весняної стадії чемпіонату України.
— Іване Михайловичу, що для вас є найбільшою інтригою весняної частини чемпіонату?
— Найбільша інтрига — це боротьба за друге місце. «Золото» чемпіонату — уже фактично в «Шахтаря». А ось за «срібло» боротьба буде до останнього між трьома командами. Кому тут пощастить більше? Це вже покаже час.
— Уже не раз бувало, що «Металіст» чи «Дніпро» зимували в когорті лідерів, але навесні «здувалися» й у підсумку так і не могли нав’язати реальної боротьби за місце в Лізі чемпіонів. Не побоюєтеся, що так буде й цього разу?
— Можу лише припустити такий розвиток сценарію. Останні матчі «Динамо» показали, що кияни виглядають добре. Помітно, що команда додала, це вже – не те «Динамо», що було восени. Що ждо «Металіста», то взимку сталося дві події, які не можуть не позначитися на всій команді, — перехід у «Шахтар» Тайсона та зміна керівництва клубу. На мій погляд, це аж ніяк не є «плюсом» для «Металіста». Стосовно «Дніпра» мені здається, що ми зарано піддалися емоціям й вирішили, що цей клуб став на один рівень із ґрандами. Багато що залежить від того, як вони розпочнуть чемпіонат.
— У чому ж додало «Динамо»? Навіть сам Олег Блохін зізнався, що є проблеми з виконавською майстерністю, а ви їх хвалите…
— Я, як нападник, завжди звертаю увагу на гру команди в атаці. Якщо два попередніх роки на єврокубкових іграх та деяких матчах чемпіонату в «Динамо» атакувало максимум три-чотири футболісти, то зараз кияни змінилися, почали бігти, і не просто бігти, а атакувати. Інша річ, що немає попереду вправного форварда. Бравн Ідейє був зайнятий на Кубку Африки, потім святкував, відпочивав. Він спізнився з поверненням у розташування клубу, можливо, тому й не потрапив до стартового складу. Олег Блохін, мабуть, виховує його, як і інших, хоче змусити грати в той футбол, який сам бачить. «Динамо» зараз потребує в нападі “рятівну паличку», яка би добре виконувала свою роботу.
— А Артем Мілевський не міг би бути такою паличкою?
— Його настільки засмикали, що й сам Артем, як на мене, не хоче залишатися в «Динамо». Мілевському обов’язково потрібно змінити клуб, тільки тоді віні ще може щось досягнути. Артем усе-таки є неординарним футболістом, має майстерність, досвід. Не може притертися характерами з тренерами? Це – життя, іноді таке трапляється. Зважаючи на його заслуги перед «Динамо», Мілевський хоче мати власне «я». Він — особистість, фігура у футболі.
— Ви сказали, що перехід Тайсона позначиться на грі «Металіста». Невже один гравець може мати такий вплив на всю команду?
— Гра команди будувалася під Тайсона. Цей форвард міг переломити перебіг гри, був справжнім лідером команди. Не скажу, що «Металіст» має проблеми з виконавцями, Просто коли Тайсон був із ними, то він їх заряджав упевненістю. Уся команда на нього грала. Бразилець часто брав гру на себе, робив довгі рейди. Він вирішував певні тактичні завдання. А повноцінної заміни, як мені здається, харків’яни не знайшли. І це однозначно позначиться на результаті.
— А як зміна керівництва може позначитися на футболістах? Умови їхнього контракту виконуються, команда готується у звичних умовах, яке для них має значення хто перебуває в керівництві?
— Олександр Ярославський був чудовим президентом. Він спілкувався з футболістами, часто приїздив на тренування, був на кожному матчі, надихав гравців. Ярославський дуже переживав за свою команду. Для футболістів дуже важливо, коли президент так їх підтримує. Такі моменти справді важать і надихають гравців. Наскільки мені відомо, у нового президента такого контакту з командою немає, і не відомо, чи буде в майбутньому.
— Іване Михайловичу, чи погодитеся з тим, що в нас зараз дуже слабкий середній клас у чемпіонаті?
— У нас є чотири команди, які виділяються. Це не сталося раптово, було прогнозованим. Нехай не ображаються інші клуби, але «Шахтар» із-поміж них є на ранг є вищим. Приємно, що «Металіст» і «Дніпро» підтягнулися до «Динамо». А інші клуби, на які ми надіялися, трохи не дотягують. Були сподівання на донецький «Металург», одеський «Чорноморець», полтавську «Ворсклу», сімферопольську «Таврію», маріупольський «Іллічівець». Але їх усіх лихоманить. Виходить, що чемпіонат України потрібен тільки чотирьом командам, а інші просто підігрують і борються за п’яте місце. Хоча особливої боротьби немає. В «Арсеналу» була команда, був результат, здавалося, у них є майбутнє, але в один чудовий момент клуб узяв і розвалився. Стільки років пішло на формування команди, на те, щоби поставити її на ноги, а тут — на тобі. Така ж ситуація – у «Таврії». Підбір футболістів іще рік тому давав підстави сподіватися від кримчан боротьби за п’яте місце. А зараз… Повноцінної підготовки не провели, набору футболістів нема. Із «Ворскли» пішла низка футболістів, залишилася молодь, яка, за заявами наставників, боротиметься за місце в десятці. У донецького «Металурга» все, здавалося, було нормально, а тепер і в них є фінансові проблеми. «Чорноморець» провів збір, а на початку весняної частини наставник каже, що в нього – тільки три центральних захисники.
Розмовляв Гліб Ваколюк, 24 Футбол

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...