Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Ірина Медведєва: «Аби залучати гарних спортсменів, потрібно вкладати кошти»

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Ірина Медведєва:  «Аби залучати гарних спортсменів, потрібно вкладати кошти»

Генеральний секретар Федерації фігурного катання України (ФФК) і суддя міжнародної категорії Ірина Медведєва по завершенні чемпіонату світу (ЧС) із фігурного катання оцінила виступи українських фігуристів як такі, що відповідають реаліям у цьому виді спорту.

— Пані Ірино, як можна розцінювати виступ Дмитра Ігнатенка в чоловічому одиночному катанні, який навіть не пройшов відбору короткою програмою?

— Ігнатенко опинився в нестандартній ситуації ще перед чемпіонатом Європи (ЧЄ). За тиждень до цих стартів несподівано оголосив про завершення своїх виступів Станіслав Перцов, який мав представляти Україну на європейському та світовому чемпіонатах. Замість нього поїхав Ігнатенко, але ж через брак часу він не зміг пройти повноцінної підготовки до цих змагань. Крім того, у Ніцці напередодні виступу з короткою програмою в нього була температура 39 градусів. Можете собі уявити, у якому стані фігурист вийшов на лід наступного дня? Програма в учня Олени Кравець — гарна, і він показав у ній усе, що зміг, звісно, з огляду на зазначені мною обставини. Це свідчить про те, що Дмитро — сильний духом спортсмен, але йому ще бракує майстерності. Крім стрибків, має бути катання, причому широке катання по всій ковзанці, оскільки фігурист високий на зріст.

— Як могло трапитися, що в одному сезоні, крім Перцова, з фігурного катання пішов ще й Антон Ковалевський, який фактично ґарантовано мав здобути для України олімпійську ліцензію?

— На відміну від Перцова, Антон заздалегідь оголосив про свій відхід, але це нічого не змінює, оскільки ми справді можемо втратити ліцензію. Ковалевський виступає давно, він займав свою нішу, хоча й не в першій десятці, але ж його всі знали. На його рішення припинити виступи вплинула низка факторів, та найголовніший із них — фінансовий. Як відомо, фігурист тренується в Оберсдорфі в Міхаеля Хута. Коли виникла проблема з фінансуванням підготовки, Ковалевський сподівався вирішити її в Україні, оскільки сума була не надто великою. Він усе вирахував, приніс свій план, але розуміння, на жаль, не знайшов. Дуже шкода, що так сталося, адже Антон міг би просто пропустити цей сезон, а потім — повернутися. І не зважати на розмови, що він нібито затримує зростання інших фігуристів.

— Чоловіче одиночне катання завжди було об’ктом гордості українських уболівальників. Петренко, Загороднюк, Дмитренко здобували нагороди найпрестижніших змагань. Які наразі шанси на відродження цієї традиції?

— Як ви розумієте, це — складний процес. Але відкрию вам таємницю: зараз у Марини Амірханової тренується Іван Павлов — фігурист рідкісного обдарування. Він — технічно грамотний, виконує всі стрибки, але йому лише 13 років. Повірте, це — справжній талант, його потрібно розвивати, і тоді на наступних після Сочі Олімпійських іграх ми зможемо розраховувати на цього спортсмена.

— У жіночому одиночному катанні в нас, схоже, також з’явилася надія…

— Так, у цьому виді в Україні справжнім лідером стала Наталя Попова. Цей сезон добре склався для неї, зокрема, у

м. Ґраці (Австрія) ученицю Галини Змієвської та Віктора Петренка назвали відкриттям міжнародного турніру Ice challenge, який там проходив. На всіх змаганнях сезону, у тому числі на ЧС у Ніцці, Попова показувала чистий прокат, і це було наслідком наполегливої та копіткої роботи її тренерів. Змієвська та Петренко тактично грамотно спланували підготовку, правильно розподілили сили фігуристки, тому на ЧЄ вона посіла 12-те місце, а в Ніцці пройшла кваліфікацію й чудово виступила в довільній програмі, припустившись лише невеликої помилки після виконання одного з елементів.

— Об’єктивно вона могла піднятися вище за 17-те місце, яке посіла?

— Гадаю, поки що ні. Попова, якщо можна так сказати, — нова спортсменка на змаганнях найвищого рівня, до неї ще приглядаються. Повторю, це — дуже перспективна фігуристка: стабільна, психологічно врівноважена, виконує всі стрибки. Я пам’ятаю історію з нашою колишньою одиночницею Оленою Ляшенко, якій ніяк не давався ріттбергер. Дуже талановита фігуристка, була бронзовим і срібним призером ЧЄ, усе могла виконати зі заплющеними очима, а цей стрибок не йшов — і край. А Попова володіє арсеналом усіх потрійних стрибків. Єдине, чого, можливо, їй трохи не вистачило в довільній програмі на ЧС, — це зв’язку між елементами, а також хореографії.

— Хто з українських фігуристок здатен зараз скласти конкуренцію Поповій?

— Наталя наразі є лідером, а за нею йдуть дві спортсменки — Аліна Мілевська й Ірина Мовчан. Мілевська, яку тренує Дмитро Паламарчук, показує поки що нестабільне катання, що певною мірою можна пояснити перехідним віком. На чемпіонаті України фігуристка виступила добре, проте на чемпіонаті світу серед юніорів їй не вдалося пройти кваліфікацію. Так само нерівно виступає Мовчан. Торік вона перейшла до Валентина Ніколаєва, який зробив для неї дуже добру програму, де дівчинка могла розкрити себе в компонентах. На жаль, у виступах Ірини буває або сплеск, коли вона все виконує гарно, або ж — повний провал.

— Цього сезону українська танцюристка Шивон Хікін-Кеннеді вийшла на лід з новим, уже третім у її біографії, партнером — Дмитром Дунем…

— Такими були обставини. Спочатку завершив виступи Дмитро Зизак, а потім і наступний партнер Шивон — 28-річний Олександр Шакалов, який оголосив, що одружується з американкою та йде зі спорту. Ми зробили пропозицію Дмитрові Дуню. Цей фігурист мав намір виступати із француженкою, яку для нього знайшли в Канаді, але дует не склався, тож він також вирішив залишити фігурне катання. Дмитро погодився стати партнером Хікін-Кеннеді. Зауважу, що нова пара розпочала тренування лише в червні 2011 року, а в січні вже виступала на ЧЄ в Шеффілді, де посіла 15-те місце. Це дуже короткий період, адже танцювальні дуети катаються разом по 5­—10 років. Тому 12-те місце після довільної програми й 15-те в підсумку на ЧС у Ніцці — дуже непоганий результат Шивон і Дмитра. Вони продемонстрували досить якісне катання, за що слід подякувати ізраїльському тренеру фігуристів Ґаліт Гайт, яка ефективно побудувала підготовку, а також після ЧЄ вдосконалила та почистила програми. У нас є й інші перспективні танцювальні пари, зокрема Надія Фроленкова — Михайло Касало. Але цьому дуету потрібно розвиватися й виходити на вищий рівень.

— Пані Ірино, коли ми нарешті побачимо українські спортивні пари на світових змаганнях?

— Це — складне запитання. У нас є спортивна пара, яка тренується в Дмитра Шкідченка, але вона — юніорська, ще з одним дуетом працюють у школі фігурного катання. Проблема тут одна — фінансова. Недавно ми спробували створити спортивний дует, причому партнера нашій фігуристці запропонувала Росія. Із цього нічого не вийшло, оскільки спортсмени перебували в різних вікових групах. Крім того, не було вирішене питання з оплатою житла росіянину, і він змушений був мешкати в родині своєї партнерки. Це не могло довго тривати, і фігурист поїхав до рідного Новосибірська. Для того, щоби залучати гарних спортсменів, якщо ми не виростили власних, потрібно вкладати чималі кошти. Лише тоді можна сподіватися на високі результати.

Розмовляла Людмила Власюк

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply