Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Ігор Шимечко: «Після Олімпіади — захист дисертації»

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Ігор Шимечко: «Після Олімпіади — захист дисертації»

Позитивна проба на допінґ росіянина Дмитра Лапикова принесла львів’янину Ігорю Шимечку звання чемпіона Європи-2011. Про допінґові скандали, тренувальні збори та підготовку до Олімпійських ігор — у розмові з ним.

— Ігорю, що скажете про перипетії з дискваліфікацією Дмитра Лапикова?

— Ця інформація була вже в мене давно, приблизно в жовтні. Однак тоді вона ще не набула офіційного характеру, тому що тривала процедура виявлення цієї допінґ-проби. Тобто її вже виявлено, але спортсмен має можливість оскаржити це рішення, подати апеляцію в суд чи інші інстанції. Тепер уже ці всі процеси в минулому, і все стало очевидним. Звісно, приємно, що мені повернули титул чемпіона Європи-2011, ураховуючи те, що мій суперник здобув собі перемогу справді недозволеними способами, недозволеними препаратами.

— Ігорю, повернімося до вас. Чи повернув вам дискваліфікований росіянин Дмитро Лапиков медаль чемпіонату Європи?

— Не моя справа — займатися цим питанням, бо в мене зараз повним ходом іде підготовка до Олімпійських ігор у Лондоні. Українська федерація з важкої атлетики вже поінформована. Тому це — завдання федерації, державного тренера нашого виду спорту. Для мене насамперед важливий титул, а медалі — це вже потім. Звичайно, хочеться, аби ці нагороди повернутися до мене. Однак мені зараз не до цього.

— Чи допоможе в психологічному плані те, що напередодні Олімпіади вам повернули титул чемпіона Європи-2011?

— Звісно, у психологічному плані це надихає на покращення результатів. Якоюсь мірою хотілося б, аби ми виступали в рівних умовах, якщо вже виходимо на один поміст, підіймаємо ту саму штангу. Маю на увазі те, щоб у спортсмена-опонента не були присутні такі фактори, які б надавали більшої сили. Однак бачимо, що цей спортсмен трішки «прорахувався». Мабуть, дуже сильно прагнув перемогти. Що ж до психології, то будь-якому спортсмену перемога лише додає гарних спортивних емоцій, які стимулюють до тренувань і до того, щоби показувати високі результати. Адже дуже важко стати чемпіоном, а втримати чемпіонство — ще важче.

— Зараз перебуваєте на тренувальних зборах?

— Цього року в мене доволі напружений графік тренувальних зборів. Вони йдуть у нас безперервно аж до Олімпіади. Ось минули буквально два дні, як ми повернулися зі зборів у Феодосії, де були шість тижнів. Зараз перебуваємо в Чернігові, де також проведемо шість повних тижнів тренувальних зборів. Після Чернігова, мабуть, буде тренувальний збір у Кончі-Заспі або ще деінде. Відомо тільки те, що зі зборів перед Олімпіадою ми поїдемо на чемпіонат України, а потім знову повернемося на тренувальні збори, після яких вирушимо на Олімпійські ігри.

— Знаю, що ви є аспірантом Інституту фізкультури. Як просувається справа з написанням дисертації?

— Дисертація вже готова на 99 %. У мене є домовленість із ректором Євгеном Приступою, що я зі своїм науковим керівником усе доробляю, приводжу дисертацію в належний вигляд — і після Олімпійських ігор, аби це не заважало підготовці, уже безпосередньо відбудеться захист цієї роботи.

Західна інформаційна корпорація

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply