Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Ігор Бокій: «Наступний чемпіонат гарантовано відбудеться 2019 року»

Автор:

|

Вересень 06, 2018

|

Рубрика:

Ігор Бокій: «Наступний чемпіонат гарантовано відбудеться 2019 року»

Ігор Бокій

Як писав тижневик «Міст», у серпні в м. Ірпінь Київської області пройшов VІІ чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. Залу для прес-конференцій, інші приміщення для зустрічей і різного роду перемовин, а також чудове футбольне поле з натуральним покриттям для змагань надав Національний державний університет фіскальної служби України (ректор — Павло Пашко). За подіями чемпіонату стежили журналісти тижневика «Міст» (головний редактор — Інна Кручек), газети «Ірпінський вісник» (головний редактор — Юлія Бережко-Камінська), Громадського радіо, інформаційної аґенції ITV (кореспонденти — Юлія Стефанків і Василь Чернявський), національного телеканалу «Перший», а також телеканалів «Футбол 1» і «Футбол 2» (директор — Олександр Денисов, шеф-продюсер Іван Гресько). Підсумки змагань підвели Ігор Бокій, голова Організаційного комітету чемпіонату діаспори, та Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України.
— Чому почали змінювати місця проведення чемпіонату і за якими критеріями обрали місто Ірпінь?
Ігор Бокій: — Ідея була наступною: просувати місця проведення чемпіонату зі заходу на схід, аби побудувати, так би мовити, міст «Захід-Схід». Ми взагалі маємо намір, і можновладці підтримують нас у цьому, провести чемпіонат 2020-го або 2021 року (тобто, не наступного року, бо треба бути реалістами) у Донецьку або Луганську. Цей час прийде. І той наш, з дозволу сказати, «сусіда» усвідомить, що ми не лише живі та здорові, а ще й у футбол граємо. Діаспору і те, що вона робить для України, переважно знають у західних областях, а популяризацією на сході масштабних діаспорних заходів ми зближаємо діаспору з її українськими національними ідеями до східних українців, де, на жаль, ментальність залишається проросійською.
Ігор Жданов: — Я б додав, що важливим критерієм обирання того чи іншого міста для проведення чемпіонату є й умови, які пропонували господарі. Цього року надзвичайно гарні умови для проведення такого масштабного заходу надали і Київська обласна державна адміністрація (ОДА), і мерія міста Ірпінь. З наступного року ми вирішили оголошувати конкурс серед міст. Треба популяризувати цей чемпіонат. Досягнули вже немало: людям цей проект подобається, і держава його підтримує.
— Хто фінансує цей захід і скільки він коштує, якщо не секрет?
І. Б.: — У нас секретів немає. Три роки ми співпрацюємо з Міністерством молоді та спорту. Цього року ми прогресуємо в отриманні певних коштів, зібрали 250 тис. грн. Світовий конґрес українців і Спілка підприємців Тернопільщини «Українська справа» допомогла привезти до України гравців. Також є «прямі» кошти, а є сприяння, яке так само коштує грошей. Наприклад, Національний олімпійський комітет України, Федерація футболу України та Київська обласна федерація футболу забезпечили нам отримання нагородної атрибутики — Кубки, медалі, індивідуальні відзнаки кращих гравців і професійне суддівство. Міська рада Ірпіня зробила найвагоміший внесок із фінансової, моральної й організаційної точок зору. Всі логотипи, які можна побачити на банері, належать організаціям, структурам, підприємствам, які надають допомогу: охорона з боку Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України, медичне забезпечення від Київської ОДА, Міністерства охорони здоров’я і його підрозділів на місці, пожежна безпека від Міністерства з надзвичайних ситуацій. Все це коштує грошей. Бюджет такого турніру, як наш, тобто утримання 12-х команд, коштує близько 1,2-1,3 млн. грн. Але це не означає, що діаспоряни забирають кошти з вашого бюджету. На проведення турніру беруть гроші, передбачені в районних, міських і обласних бюджетах на проведення певних спортивних змагань. Хтось зібрав кошти, щоб привезти команду гравців зі США, Об’єднаних Арабських Еміратів, Ірпінська міська рада забезпечила автобусами, залучила позабюджетні кошти, щоб годувати гравців, а також поселити у мальовничому комплексі «Променистий». A ми, діаспоряни, привозимо готовий, таки би мовити, «продукт», який трошки треба «підживити».
І. Ж.: — Стався певний симбіоз, коли гроші надали і державні структури, і громадські організації, й як українські, так і канадійські бізнесмени.
— Чи відрізнявся цьогорічний чемпіонат від попередніх і чим саме?
І. Б.: — Кожен чемпіонат має свої відмінності. Але чемпіонат в Ірпіні — рекордний. Як вже наголошувалося у пресі, ми б’ємо рекорди за всіма напрямками: три континенти, 12 країн! Учасниками є не лише команди, але й окремі гравці з Німеччини, Англії та Канади. Рекордно насиченою й інтенсивною була робота надзвичайно потужної команди Ірпінської міської ради, яка надала відповідального за кожну команду з числа провідних фахівців, начальників управлінь, керуючих відділами — людей, котрі з ранку до вечора допомагали футболістам вирішити будь-яке побутове чи організаційне питання.
— Яка вікова категорія спортсменів і рівень їхньої майстерності?
І. Б.: — Згідно з Положенням, затвердженим нашим оргкомітетом, віковий ценз — 16-60 років. Ми ще будемо виявляти наймолодшого та найстаршого гравців. Участь беруть гравці-аматори, хоча є й ті, хто грали на професійному рівні. Приміром, за збірну США грали два діаспоряни: Іван Яремчук, котрий має статус постійного проживання у США і ми «зачислили» його у лави діаспорян, й Едмар, котрий грав на професійному рівні за збірну України, за харківський «Mеталіст», а зараз мешкає у Флориді, закінчивши активну ігрову практику. Люди, котрі свого часу грали на першість міста, району, області мають можливість завдяки футболу об’єднатися зараз на чужині, і це дає їм можливість приїхати з такою неординарною місією в Україну. Наголошую: наш діаспорний чемпіонат — не спортивний захід, а гуманітарний, тому що завдяки футболу ми об’єднуємося, вчергове демонструючи світові, що українці — нація, яка заслуговує на державність. І кожним таким кроком — чи то діаспорний чемпіонат, фестиваль, з’їзд — ми йдемо до утвердження сильної і, головне, єдиної України.
— Де і коли відбудеться наступний футбольний діаспорний форум?
І. Б.: — Наступний чемпіонат гарантовано відбудеться 2019 року, і буде проводитися щорічно у наступних роках. Як я вже казав сьогодні у вступному слові на стадіоні, хай буде і сьомий, і 37-й чемпіонат! Але у вас є потужний конкурент — місто Черкаси та Черкаська область.
І. Ж.: — Я точно знаю, коли не буде чемпіонату в Ірпіні: коли він відбуватиметься в Донецьку та Луганську.
Записала Інна Кручек

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply