Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Jul. 17, 2018

Ігор Бокій: «IV чемпіонат світу діаспорних команд знову пройде в Тернополі»

Автор:

|

Лютий 26, 2015

|

Рубрика:

Ігор Бокій: «IV чемпіонат світу діаспорних команд знову пройде в Тернополі»

Ігор Бокій

Уже стало доброю традицією щороку проводити чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд. Планується він і цьогоріч. Про його особливості розповів голова організаційного комітету Ігор Бокій.
— Найперше і, мабуть, найголовніше запитання: де ж пройде чемпіонат діаспорних команд 2015 року?
— Черговий, уже четвертий, чемпіонат світу серед діаспорних команд відбудеться в славетному Тернополі. Ми дійшли обопільної згоди разом із керівником цього галицького міста Сергієм Надалом.
— А коли саме відбуватиметься чемпіонат?
— Наразі опрацьовуються дати наприкінці липня, але є ще пропозиція провести його в червні, коли дві команди першої ліґи, що представляють Тернопіль у професійних змаганнях чемпіонату України, будуть мати перерву між першостями.
— Хто є організатором цьогорічного чемпіонату?
— Ми виходимо від започаткованої традиції й не міняємо коней на переправі. Основними організаторами і виконавцями цього спортивного свята залишаються Тернопільська міська рада, Міжнародне об’єднання громадських організацій «Четверта хвиля» й Тернопільська обласна федерація футболу (ТОФФ).
— Скільки команд очікуєте на IV чемпіонаті української діаспори?
— Я, як голова оргкомітету, вже провів телефонні перемовини з керівниками діаспорних команд-учасниць минулорічного чемпіонату — українцями з Румунії, Польщі, Білорусі, Іспанії, – котрі запевнили, що знову приїдуть у «файне місто Тернопіль».
Що ж до прибуття моїх нинішніх краян із Канади, то у нас є певна фінансова, а відповідно, і кадрова проблема. Річ у тому, що авіапереліт одного учасника з Північноамериканського континенту в Україну коштує 1,5 тис. CAD. І якщо делегація налічує 20 осіб, неважко полічити, який на це потрібно мати бюджет.
Хлопці, котрі грають за збірну Канади, — це переважно студенти або працівники, котрі не мають змоги оплатити такі видатки. Ба більше, вони повинні відпрошуватися на два-три тижні з роботи, позаяк хочуть побачитися з рідними на Батьківщині, а це так само впливає на вміст кишені.
— Чи стали перепоною для команд воєнні дії на сході України?
— Хочу запевнити тернополян, що ми, діаспорні українці, безумовно, звертаємо увагу на все, що відбувається на території Донбасу. Однак ця війна загартовує нас, дає потужні сили і можливість через спорт проявити солідарність і підтримку. А також шляхом спортивних змагань показати свою силу перед ворогом із північного сходу. Усі палають великим бажанням бути разом із Україною у цей нелегкий для неї час.
— Торік до Тернополя не приїхав чемпіон двох попередніх років — збірна Придністров’я. Чи планує ця команда взяти участь у змаганні 2015 року?
— Справді, ми не відкидаємо участьі дворазового чемпіона перших змагань — команди українців із Придністров’я, яка, напевно, буде вже представляти Молдову. Що, на нашу думку, є більш справедливим, аніж захищати кольори не визнаної світом території.
— Із якими проблеми стикаються команди, адже нашого люду — по всьому світу чимало?
— Як я вже згадував, основне питання для команд — це фінансові витрати на приїзд до місця змагань і від’їзд. Організацію решти побуту (проживання, харчування, спортивні споруди, переїзд містом, суддівство) взяли на себе міська рада, «Четверта хвиля» і ТОФФ. Безумовно, будемо звертатися й до представників реґіонального приватного бізнесу, котрі торік, продовжуючи добру справу попередніх змагань, пообіцяли допомогти матеріально й цього разу.
— Куди звертатися, якщо інші українці з-за кордону виявлять бажання взяти участь у чемпіонаті?
— Без будь-якого остраху даю свою контактну інформацію: тел.: 1-647-886-1905, електронна пошта: bokiy_ih@yahoo.com, Skype: ihor.bokiy.1. Чекаю на будь-який зв’язок у будь-який час дня і ночі з потенційними учасниками наших змагань із метою розширення географії та залучення ще більшої кількості українців до не тільки спортивного, а й громадського дійства.
Користуючись нагодою, звертаюся до всіх тернополян, котрі мають зв’язок зі своїми краянами, котрі працюють і живуть, наприклад, у Португалії, Італії, Великій Британії, Німеччині, Франції, Арґентині, Бразилії, Сполучених Штатах Америки, люблять грати у футбол, організовані в певні спортивні об ‘єднання: тільки зателефонуйте або надішліть гарантійного листа про свою участь – і ви будете у складі учасників надзвичайного видовища.
— На які умови варто розраховувати командам у Тернополі?
— Як і в попередні роки, їм потрібно просто приїхати за свій рахунок, а все інше ми будемо відшкодовувати як організатори першості.
— За яким регламентом відбуватимуться змагання?
— Зміст регламенту буде залежати від кількості команд-учасниць. Тому про це ще зарано говорити, але я думаю, що попередній формат буде збережено: відбіркові ігри у групах, а потім — півфінали і фінал.
— Як будете вирішувати проблему двох професійних команд із Тернополя, які фактично у той же час гратимуть домашні матчі у першій лізі?
— Звісно, будемо підлаштовуватися під календар професійних команд, але сподіваємося, що принаймні матч-відкриття та фінал відбудуться на центральному міському стадіоні.
— А чи не варто розширити географію чемпіона ту й окрім Тернополя залучити спортивні арени в районних центрах?
— Ми, як організатори й учасники, дуже зацікавлені у проведенні певної кількості ігор у районних центрах, таких як, наприклад, Чортків чи Бережани, або у маленьких селищах, де є якісна спортивна споруда і де люблять футбол. Але наразі, на жаль, Тернопільська обласна державна адміністрація не проявила жодної зацікавленості й ініціативи у проведенні діаспорного чемпіонату, і тому це питання відкладається поки що на не визначений термін. І лише міський голова Сергій Надал сприяє нам.
— Чи якось долучилися до проведення змагань Федерація футболу України (ФФУ), інші державні й громадські організації?
— Як завжди, хочу висловити слова вдячності Володимиру Мариновському, президенту ТОФФ, й Андрію Яблонському, голові суддівського комітету, за високий рівень професіоналізму щодо спортивної частини наших змагань. Друкуємо листи на ім ‘я міністра у справах молоді та спорту, міністра закордонних справ, президента Національного олімпійського комітету, розраховуючи на їхню моральну підтримку, а також заснування призового фонду, який міг би складати комплекти спортивної форми, м’ячів, індивідуальних призів для спортсменів.
— Чи можна очікувати, що з 2015 року діаспорний чемпіонат буде включено в календар ФФУ?
— Після завершення позачергового Конґресу ФФУ, де, сподіваємося, буде обрано нове керівництво, так само надішлемо клопотання, щоби наш чемпіонат було включено в календар ФФУ, тим більше що там є відповідні комітети масового й аматорського футболу. Ми їм даємо готовий продукт, який потрібно тільки обрамити. В їхній практиці ще такого не було.
— На яких спортивних аренах відбуватимуться матчі чемпіонату, адже торік гості нарікали на стадіони педагогічного університету та дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ)?
— У першу чергу, я хотів би назвати центральний міський стадіон. Будемо обов’язково звертатися до ректорів педагогічного й технічного університетів, аби вони дали нам дозвіл використовувати їхні навчальні стадіони. І звісно, раді були б грати на новому синтетичному покритті ДЮСШ у парку «Топільче». Я у своїй відповіді згадав тільки про проект штучного поля в Тернополі, але бажаю місцевим жителям його нарешті мати.
— Якою буде культурна програма? Можливо, плануються якісь показові поєдинки в районних центрах тощо?
— Плануємо екскурсійні програми для діаспорян до Почаївської лаври та Зарваниці. Цей захід пов’язано з нашою традицією, вірою та духовністю. Можливо, хтось із місцевих естрадних, фольклорних співочих або танцювальних колективів захоче долучитися до нашого заходу. Ми будемо тільки раді. А повертаючись до футбольної тематики, скажу, що з великим бажанням приїдемо на запрошення будь-якого населеного пункту області для проведення товариських ігор із місцевими колективами.
— Чому чемпіонат щороку відбувається в Тернополі, адже початковою була ідея проведення змагань почергово на заході та сході України?
— Тому що патріотичний, національний і націоналістичний дух Тернополя перебуває на дуже високому рівні. Приймаюча сторона демонструє взірець доброзичливості, гостинності та пошани до нас, закордонних українців, котрі душею й серцем все одно залишаються в рідній Неньці. Досі не втрачаємо надії, що колись опинимось зі своєю об’єднавчою місією у Дніпропетровську або Запоріжжі, а насамперед — у наших звільнених українських Донецьку та Луганську. Ми в це віримо і як діаспора дуже багато для цього робимо. Я на 100 % упевнений, що міст злуки заходу і сходу України нарешті буде відновлено й не останню роль у цьому відіграє наш діаспорний чемпіонат.
Розмовляв Віталій Попович, «Номер один»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...