Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Ігор Бокій: «Чемпіонат діаспорян — прояв єдності закордонного українця з рідною землею»

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

Ігор Бокій: «Чемпіонат діаспорян — прояв єдності закордонного українця з рідною землею»
Торік президент громадської організації «Четверта хвиля» Анна Кісіль вручила головну нагороду чемпіонату капітанові збірної Придністров’я

Торік президент громадської організації «Четверта хвиля» Анна Кісіль вручила головну нагороду чемпіонату капітанові збірної Придністров’я

З 28 по 31 липня ц. р. Тернопіль знову гостинно приймає збірні команди українських діаспор із усього світу на чемпіонаті з футболу. Про особливості цьогорічних змагань розповів Ігор Бокій, голова організаційного комітету.
— Скільки команд зголосилося до участі в Третьому чемпіонаті світу української діаспори?
— Офіційне підтвердження дало шість команд із числа минулорічних учасників — Канада, Польща, Придністров’я, Білорусь, Іспанія, Румунія. Не приїхала збірна Естонії, гравці якої, на мою суб’єктивну думку, потрапили під вплив російської пропаганди щодо небезпечного перебування в Україні, забувши про те, що наш турнір проходить у західній частині України.
Це ж стосується українців із Латвії, котрі на наше запрошення відреагували так: «Як ви можете грати у футбол, коли в Україні – війна!» Якщо дотримуватися такої логіки, то навіщо було йти на стадіон «Олімпійський» у Києві, де своє 20-річчя святкував легендарний гурт «Океан Ельзи», і співати пісні разом зі Славком Вакарчуком, коли в Україні йдуть бойові дії? Наші змагання, як і патріотичний концерт і інші заходи в різних галузях, є звичайним проявом єдності закордонного українця з рідною землею в цей важкий для нашої Батьківщини час. Це – ще один показник нашої свідомості та солідарності.
— Чув, що під знаком запитання був приїзд до Тернополя чемпіонів двох попередніх років — збірної Придністров’я…
— Ця команда зіштовхнулася з певними проблемами при перетині кордону, адже тепер чоловікам із Придністров’я віком від 30 до 60 років заборонено їздити в Україну. Зараз із Придністров’я на українську територію можуть вільно прибувати тільки громадяни України.
— Який регламент цьогорічних змагань?
— Турнір проводиться у два етапи. Спершу шість команд, поділених на дві групи, зіграло за одноколовою системою, де визначилося четверо півфіналістів. А далі за кубковою системою грається два півфінальних матчі, матчі за п’яте й третє місця та фінал. Якщо ігри 1/2 фіналу та фінальна гра не виявлять сильнішого в основний час, буде призначений додатковий час — два тайми по десять хвилин кожен. Коли цей
час завершується внічию, призначають серію післяматчевих пенальті.
— Хто є організатором цьогорічного чемпіонату?
— Співорганізаторами змагань стали Тернопільська міська рада та міжнародне об’єднання громадських організацій «Четверта хвиля».
— Чи долучилися до проведення змагань обласна влада, Федерація футболу України, інші організації?
— Владні структури державного й обласного рівня знову залишилися стояти на узбіччі, вони взагалі не реагують на наші змагання, прикриваючись важким економічним становищем у країні. Але ми не зважаємо на це та професійно проводимо чемпіонат завдяки зусиллям мера Тернополя Сергія Надала, президента «Четвертої хвилі» Анни Кісіль, тернопільських бізнесменів Степана Рубая, Михайла Ратушняка, Ігоря Парія та Володимира Шинке. Також хотів би подякувати народній артистці України Оксані Білозір, котра є небайдужа до ініціатив закордонних українців і допомогла організаторам навести контакти зі львівськими бізнесменами Михайлом Практикою та Віктором Мосейком.
— На яких спортивних аренах відбуваються матчі чемпіонату, адже минулоріч гості нарікали на стадіони педагогічного університету та Дитячої юнацько-спортивної школи (ДЮСШ)?
— Матч відкриття і фінальний поєдинок – на центральному міському стадіоні, а решта поєдинків — на стадіонах Тернопільського державного педагогічного університет та ДЮСШ, що в парку «Топільче». Ми тішимося з того, що є можливість грати у Тернополі взагалі на будь-яких стадіонах. Ми не є вибагливі до умов. Тим більше що є залежність використання центрального стадіону від календаря професійних змагань футбольних клубів «Нива» й «Тернопіль».
— Чому чемпіонат щороку відбувається в Тернополі, адже спершу була ідея проведення змагань почергово на заході та сході України? Чи розглядалися варіанти інших міст, чому від них відмовилися?
— Наразі не можемо реалізувати ідею будування національного мосту єднання захід-схід України за допомогою нашого чемпіонату. Були попередні спроби провести чемпіонат у Житомирі або Кіровограді, але вони не знайшли відгуку в тамтешнього керівництва.
Цього року була спроба вислати «футбольний десант» у Дніпропетровськ. Але й у цьому славному місті не знайшлося наших прихильників із числа відповідальних працівників обласної державної адміністрації. Відповідний лист-запит організатори надіслали на ім’я Ігоря Коломойського, причому ми чудово розуміємо, що зараз існують важливіші моменти — безпека учасників змагань саме в цій частині України.
Хоча, повірте мені, усі команди з великою радістю поїхали би в одну з індустріальних столиць України, і це був би мирний спортивно-національний вибух на сході країни. Але я не втрачаю надії, що наступного року ми все-таки приїдемо зі своєю об’єднувальною місією в інші реґіони України, а наразі щиро дякуємо файному місту Тернополю.
Розмовляв Віталій Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply