Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Ганне Северінсен: «Сподіваюся, до білоруського сценарію у вас не дійде»

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Ганне Северінсен: «Сподіваюся,  до білоруського сценарію у вас не дійде»

Як і десять років тому, у розпал антикучмівських настроїв, ім’я Ганне Северінсен не сходить зі шпальт мас-медіа. Колишня голова моніторинґового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) продовжує тримати руку на пульсі подій в Україні. Торік вона побувала на одному зі судових засідань по справі Юлії Тимошенко. Спроба сфотографувати пані Северінсен на суді обернулась для «бютівця» Андрія Шкіля тим, що «Беркут» виштовхав депутата зі зали суду. Безумовно, цей інцидент, який розігрався на очах пані Северінсен, лише посприяв категоричності її оцінок щодо ситуації в Україні.

— Ви маєте змогу порівняти нинішню ситуацію в Україні з часами Леоніда Кучми. Коли, на вашу думку, перед демократією в нашій державі стояли серйозніші виклики?

— Виходячи з багатьох позицій можу сказати, що ситуація зараз — гірша, ніж перед 2005 роком. Контроль над судовою системою став жорсткішим. А громадянське су­спільство не подолало розчарування від відсутності реформ після Помаранчевої революції.

— Європа не задоволена станом справ із дотримання прав людини в Україні, особливо в контексті процесу над Юлією Тимошенко. Чим це загрожує українській державі? Чи може наша країна в кінцевому підсумку опинитись у такій ізоляції, як, приміром, Білорусь?

— Дуже сподіваюся, що до «білоруського» сценарію не дійде. Адже, урешті-решт, усі ми знаємо, що зараз в Україні не так уже й багато людей підтримує Віктора Януковича, тож те, як довго він протримається при владі, — тільки питання часу.

— Чи чекають іще на Україну в Європейському Союзі? Чи парламентські вибори 2012 року стануть остаточним показником того, наскільки європейською є наша країна?

— Український виборчий закон — не надто багатообіцяючий для проведення чесних і прозорих парламентських виборів. Але Європа, як і раніше, вважає український народ частиною Європи.

— Яке враження справляє на європейських діячів президент України? Наскільки це враження відрізняється від того, яке залишали по собі його поперед­ники — Леонід Кучма й Віктор Ющенко?

— Поведінка вашого президента завдала величезної шкоди іміджу України.

— Ви не так давно казали, що покаранням за неправильні політичні рішення може бути імпічмент, а не ув’язнення політичного діяча. Чи вважаєте ви, як консультант уряду Юлії Тимошенко, що він таки приймав неправильні рішення?

— На мою думку, політичні рішення колишнього уряду були складними, оскільки Юлії Тимошенко доводилося ухвалювати їх у непростих обставинах. Але це — саме політичні рішення, котрі треба обговорювати й оцінювати з політичної точки зору, але які в жодному разі не можуть призвести до карного переслідування в суспільстві, що базується на європейських цінностях. «Хибні рішення» — це політична термінологія, а не юридична. Політичні рішення мають оцінювати виборці, а не суд.

Розмовляла Наталія Лебідь, «Оглядач»

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply