Галина Стебелинська: «Ніколи не втрачайте здорового глузду!»
У повсякденному житті ми всі зазнаємо згубного впливу стресів. Про те, як же діє стрес на наш організм і як перебороти важку ситуацію, розповідає сімейний психолог Галина Стебелинська.
— При здоровому й тверезому сприйнятті ми задля досягнення мети здатні витримувати навіть критичний за своїми масштабами стрес. Чим для нас є стрес — добром чи злом? Це залежить від причин, що викликали його, від соціального середовища, у якому ми перебуваємо, від того, як ми самі сприймаємо ситуацію, що склалася.
— Які ж методи боротьби зі стресом?
— Насамперед потрібно пам’ятати, що бездіяльність завжди погіршує стан після стресу. На тлі апатії настає депресія: людина виснажується, замикається в собі й усамітнюється. Якщо ви цілеспрямовано впливаєте на фактор, який спричинив стрес, прагнете вивільнитися від нього, стрес минає швидше. Однак часто в стресовій ситуації ми бездіяльні — лежимо на дивані обличчям до стіни чи бездумно переглядаємо телепередачі. Організм – у стресі, а бездіяльність не дає вивільнитися енергії. Це провокує спазм судин, підвищується згортання крові, а спазмовані та тромбовані судини — це інсульт або інфаркт.
Тому першим кроком до подолання стресу має бути адекватна реакція на ситуацію, прагнення проникнути вглиб проблеми. Допомогою при стресі буде помірне фізичне навантаження, хоча би тривалі прогулянки.
— А як щодо заспокійливих препаратів?
— Велику роль у подоланні стресів може відіграти психотерапія, а заспокійлива терапія повинна застосовуватися в гострих ситуаціях. Доречно починати зі заспокійливих препаратів рослинного походження — валеріани, меліси, м’яти, чаю з ромашкою та медом. Вони діють слабко, але для деяких людей і цього достатньо. При важких розладах за приписом лікаря можна вживати транквілізатори, що заспокійливо впливають на центральну нервову систему. Причому варто пам’ятати, що ці препарати не можна застосовувати постійно, тому що організм до них звикає.
— А як щодо алкоголю — «найкращого антидепресанту» всіх часів і народів?
— Справді, мала доза алкоголю знімає стрес. Наголошую, що говоримо про невеликі дози алкоголю, прийняті одноразово. Якщо ж удатися до зняття алкоголем хронічного стресу, то це загрожує хронічним алкоголізмом. А ще, щоби зберегти серце здоровим, потрібно намагатися планувати своє життя, що, безсумнівно, допоможе впоратися з такими стресовими чинниками, як інформаційне перевантаження та катастрофічний дефіцит часу. Ще одним, мабуть, найважливішим фактором, що сприяє зниженню стресу, є мир у душі та гармонія зі самим собою.
Розмовляла Оксана Нагірна
Українки з вісьмох країн розповіли про особливості еміграції
Здравствуйте, Ми видаємо позики від 1000 до 100 000 000 доларів. НашіСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не споКерівником СБУ став приятель дитинства глави держави
https://www.youtube.com/watch?v=pAYiyv5sMwU