Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Евген Чолій: «Кожен українець може стати воїном інформаційного фронту»

Автор:

|

Грудень 29, 2016

|

Рубрика:

Евген Чолій: «Кожен українець може стати воїном інформаційного фронту»

Евген Чолій

Українці за кордоном, коли вони об’єднані, є потужною силою впливу. Тепер це потрібно як ніколи. Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ) закінчив свою цьогорічну поїздку Європою та повернувся додому.
— Евгене Ярославовичу, які завдання ви ставили для себе під час перебування в Європі?
— Я приїхав на Другі звітно-виборчі збори Об’єднання українських організацій у Федеративній республіці Німеччина (ФРН), що є крайовою центральною репрезентацією СКУ в цій країні. Хотів дати тамтешнім українцям відчути підтримку світового українства, зацікавлення їхньою працею, яку ми вважаємо надзвичайно важливою, бо ФРН є стратегічною і найпотужнішою країною в Європі. Під час зустрічей із високопосадовцями у відомстві канцлера, у Міністерстві закордонних справ, із членами Бундестагу з різних партій ми хотіли дати збагнути, що Німеччина має зараз відігравати надзвичайно важливу роль, оскільки те, що відбувається в Україні, не є виключно українсько-російською проблемою, а світовою кризою. Ми хочемо в цьому переконати якнайбільше головних гравців у міжнародній спільноті, починаючи, вочевидь, із ФРН. Також хочемо дати відчути, що Україна змінюється. І коли лідери різних європейських країн кажуть, що в Україні потрібні реформи, подолання корупції, ми хочемо також представити їм уже проведені в країні важливі реформи.
— Питання політичних заручників. Романа Сущенка, кореспондента інформаційної агенції «Укрінформ» незаконно утримують у московському слідчому ізоляторі «Лефортово». Чи можуть закордонні українці вплинути на вирішення проблеми політв’язнів?
— Не так вплинути на Російську Федерацію (РФ), скільки вплинути на уряди країн проживання української діаспори, щоб вони здійснювали цей тиск. Нашим завданням є звернути увагу владних структур цих держав, комісарів із прав людини та неурядових організацій, таких як «Міжнародна амністія», «Нагляд за правами людини», «Дім свободи», щоб вони ці питання постійно підіймали. Ми робимо заклики, озвучуємо це питання, щоб воно лунало. Нам це вдається певною мірою. Ми часто недооцінюємо те, що наші поодинокі організації роблять у цьому плані.
— Ви неодноразово закликали західних лідерів до посилення санкцій проти РФ, до необхідності надання Україні зброї. На теренах Європи до влади дедалі частіше приходять популісти. Чи є надія, що ваші заклики будуть почуті?
— Це — одна з причин, чому я приїхав, власне, до Німеччини. Хотілося дати відчути там, що це питання залежатиме значною мірою від неї. І гадаю, що при політичних змінах, які відбуваються в різних країнах, важливо переконати ФРН, що вона зараз має застосувати свій вплив, аби зберегти санкції проти РФ, поки вона не виконає мінські домовленості та не деокупує Крим. Ми спершу переконували міжнародне співтовариство, що це — не внутрішній конфлікт в Україні. Гадаю, нам це вдалося. Але дуже хто зупинився на «другому етапі», коли ситуацію в Україні розглядають як суто українсько-російський конфлікт. Завданням СКУ та його складових організацій є переконати світ у тому, що насправді це — міжнародний конфлікт. Якщо нам це вдасться, то ми позбудемося елементів «української втоми» та того твердження, що санкції шкодять їхньому бізнесу. Люди зрозуміють, що є реальна загроза для них та їхніх дітей і онуків, а також те, що можна або дешевим коштом стримати імперські амбіції Росії на кордонах України, або потім платити набагато вищу ціну.
— Як зараз відбувається взаємодія СКУ з українцями в РФ?
— Російські Міністерство внутрішніх справ і суд ліквідували дві найважливіші українські крайові організації — Об’єднання українців Росії та Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Українці в РФ уже двічі намагалися відновити їх, але спроби були невдалими. Зараз до складу СКУ входять п’ять реґіональних організацій із Росії, вони беруть участь у наших заходах і ми маємо з ними живий контакт.
А сам СКУ потрапив у список попереднього «патріотичного стоп-аркуша» в РФ. Ніхто нам не повідомив, що розглядається наше питання, не запропонував нам представити свою позицію. Ми про це довідалися зі засобів масової інформації. Зараз вирішують, чи будемо ми в цьому списку постійно. Така ситуація може значно ускладнити взаємини між СКУ й українськими організаціями в РФ.
Заступник помічника держсекретаря США з питань Європи й Євразії рік тому свідчив перед комітетом Сенату, що Російська Федерація щорічно виділяє приблизно 1,4 млрд USD на пропаганду, яка поширюється 30 мовами на 130 країн та охоплює десь 600 млн людей. Коли питають, як ми можемо побороти таку дезінформацію, я відповідаю, що, наприклад, Facebook нараховує 1,5 млрд користувачів. І якби кожен українець використовував Facebook не лише, щоб інформувати, коли відбуваються якісь хрестини, родини, Маланки, а також став воїном інформаційного фронту на користь України — реально хоча б раз на тиждень, якщо не раз на день, робити відповідні заяви, щоб боротися з російською пропагандою та щоб просувати реформи в Україні, то так ми можемо реально досягнути спільних успіхів. З метою протидії російській дезінформації СКУ спілкується зі Східним страткомом Європейської служби зовнішніх зв’язків та підтримує контакти з аналітичними центрами, наприклад, з Атлантичною радою, щоб вони порушували на своїх заходах і в своїх публікаціях цю проблему.
— Українська діаспора хоче допомагати Українській державі. Як Українська держава допомагає вам?
— За нормальних обставин можна було б очікувати, що держава буде дбати про свою діаспору і допомагати їй утримувати свою ідентичність. Але ми живемо в часи, коли РФ нелегально окупувала Крим та веде на сході України гібридну війну. Гадаю, що українська діаспора після Майдану значною мірою збагнула, що мусимо всі зусилля зосереджувати на тому, щоб реально допомагати Україні захистити її територіальну цілісність. Тому під час свого виступу на Річних загальних зборах СКУ ц. р. в Києві я наголошував, що закордонні українці мають більше допомагати Україні та менше від неї очікувати. Коли Україна реально стане на ноги і займе належне місце в європейській спільноті, можна буде звертатися, щоб Українська держава опікувалася своєю діаспорою.
Розмовляла Ольга Танасійчук, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...