Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

«Чумацький шлях в Америку», або Подорож завдовжки 10 тис. км

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

«Чумацький шлях в Америку», або Подорож завдовжки 10 тис. км

Сергій Норд — боєць Добровольчого українського корпусу (ДУК) «Правий сектор» і командир Тернопільської резервної сотні ДУК. А у вільний від війни час любить велосипедний туризм. Тернополянин уже об’їздив майже весь захід України, побував у Румунії. Й ось тепер на нього чекає важлива поїздка за океан.
— Сергію, навіщо їдеш у таку далечінь?
— Це буде грандіозна поїздка під назвою «Чумацький шлях в Америку». Протяжність її маршруту становитиме більше 10 тис. км, через 19 штатів і провінцій США та Канади. Стартуємо в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія) і прямуємо до Канади, а звідти — знову до США, але вже до Вашинґтону. Весь цей шлях долатимемо на велосипедах.
— Хто це «ми»?
— В цьому веломарафоні братимуть участь 12 людей, серед котрих лише одна дівчина. Всі так чи інакше брали участь у російсько-українській війні. Хтось воював проти кремлівських окупантів у батальйоні «Київ», хтось — у Збройних силах, інші займалися волонтерством.
— Повертаюся до першого запитання: навіщо?
— Мета нашої поїздки — привернути увагу американців і канадців до проблем війни, пояснити заокеанським друзям злочинну сутність Москви. Весь цивілізований світ майже нічого не знає про те, що Росія напала на нас, що на Донбасі воюють російські солдати російською зброєю. Й убивають ні в чому не винних людей. Окупанти інформаційно працюють дуже потужно. І ми цю війну поки що програємо. Тому мета нашої кампанії — розвіяти пелену російського обману та розкривати очі людям за океаном. Ми самі — живі свідки новітньої історії. Будемо розповідати про війну, показувати людям відео. Словом, правдою перемагати брехню.
— Хто організував цю поїздку?
— Ініціатором був Костя Самчук із батальйону «Київ». Після закінчення служби він організував проект «Схід-Захід». Мандрував велосипедом усіма реґіонами України та розказував правду про війну. Згодом уже була мандрівка країнами Європи. Костя зі своєю командою проїхав 11 тис. км територією 16-х країн. Спілкувалися з людьми, розвінчували брехню кремлівської пропаганди, збирали кошти для лікування поранених українських бійців. До речі, хлопці тоді привезли понад 5 тис. EUR.
— Під час поїздки до США також збиратимете кошти?
— Атож! Крім пропаганди, будемо, за можливістю, збирати пожертви для потерпілих унаслідок війни на сході нашої держави!
— Хто допомагає організувати цю поїздку?
— Значну частину коштів надає Міністерство закордонних справ України! Адже наша поїздка — це проект міжнародного масштабу задля покращення іміджу України в світі. Нам допомагають і українці, котрі живуть в Америці. До Лос-Анджелесу летимо літаком. Туди ж будуть доправлені й велосипеди.
— На скільки часу запланована ця поїздка?
— Вона розпочинається 16 травня і закінчиться у серпні ц. р. У нас є приблизно 100 діб, щоб розказати людям про Україну й її проблеми.
— Наскільки готові фізично всі учасники?
— Ми постійно їздили, тренувалися. Адже нам доведеться щодня долати не менше 160 км. Тому кожен із нас розуміє, що потрібно бути готовим до всього. Більшу частину подорожі будемо ночувати в наметах. Адже на готелі немає коштів. А ще ми всю поїздку будемо фіксувати на відео та фото. І намагатимемося викладати все в Інтернет, аби люди бачили нас, стежили за перебігом кампанії. Хлопці вже набралися досвіду з європейської мандрівки. Тоді вони лягали спати опівночі й уже о п’ятій ранку прокидалися, щоб встигнути усе зробити.
— Морально команда готова до поїздки?
— Авжеж. Розуміємо, що наш приклад може змінити чиєсь життя. Хтось кине гаяти свій час у барах і за комп’ютерними іграми та візьметься допомагати добровольцям. Іншим це допоможе боротися зі стресом, депресією, життєвими негараздами. Хочемо показати колишнім бійцям, що є життя й після війни. Аякже, вона триває, вона ще не закінчена. Але ті, хто пройшов крізь пекло боїв і тепер не може призвичаїтися до мирного життя та не знає, куди подітися, має знати: вихід є і не варто опускати руки. Бо найважливіше, найстрашніше вже пережито — ворога зупинено і вдалося вижити під кулями російських окупантів.
Розмовляв Михайло Ухман

P. S. Репортаж про велопробіг Америкою Сергій Норд вестиме на своїй сторінці у Facebook. Там же можна дізнатися як і чим допомогти українським чумакам на Північноамериканському континенті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply