Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Сім хвилин футболу.Саме стільки тривав перший документально зафіксований матч на території України

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Сім хвилин футболу.Саме стільки тривав перший документально зафіксований матч на території України

В Одесі футбол знали ще від 1870-х, у Львові — із початку 1890-х. Та саме гра 14 липня 1894-го стала першою задокументованою на території України — про матч написали тодішні львівські газети.

Зокрема, одним із їхніх об’єктів був стадіон «Велетень», споруджений у Стрийському парку, на 10 тис. місць. 14 липня 1894-го тут відбувся зліт гімнастичного товариства «Сокіл» — щось подібне до нинішніх спартакіад. До міста Лева з’їхалося майже 3 тис. учасників з усієї Галичини. Дві сотні гімнастів демонстрували вправи з булавами, пожежні будували піраміди.

Відбувся й семихвилинний футбольний матч між командами Львова та Кракова. За даними обсерваторії Львівської політехніки, того дня денна температура становила +24 °C.Усі гравці були в білих футболках. Відрізнялися лише за кольором спортивних трусів: львів’яни були в сірих, гості — у синіх. Матч розпочався о 17.00. Поєдинок судив професор Виробек із Кракова. На стадіоні місткістю 10 000 глядачів зібралося близько 3 000 людей.

«Команди вперше вийшли на поле в присутності публіки, тому гра одразу стала нервовою й хаотичною, — згадував учасник матчу Володимир Хомицький. — Дії гравців часто створювали комічні ситуації, глядачі веселилися аж до кольок у животі. Вони не розуміли правил, а футболісти прагнули за будь-яку ціну гнати м’яч між прапорцями на полі суперника».

Гра тривала 7 хвилин — до першого забитого гола. Цей м’яч провів другокурсник учительської гімназії Володимир Хомицький, який діяв на лівому боці поля. Тактики й стратеґії у діях футболістів майже не було — головним завданням було проштовхнути м’яч повз воротаря у ворота. Стійками воріт служили два прапорці, увіткнуті у землю. Львів’яни тріумфували, а гості й суддя прагнули реваншу. Однак на поле, за програмою, уже виходили гімнасти, щоби демонструвати групові вправи.

Федерація футболу України за матеріалами, наданими львівськими істориками спорту, постановила вважати гру, яка відбулася 14 липня 1894 року у Львові, першим документально зафіксованим футбольним матчем на території України.

Олексій Гай

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply