Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

Повернення до витоків спільно з FRAC

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Повернення до витоків спільно з FRAC

Кожен із нас прагне відчути свій нерозривний зв’язок з попередніми поколіннями, доторкнутися до скарбниці культурної спадщини. Для багатьох пошуки минулого є виявом своїх історичних коренів, спробою власного самоствердження в сучасному світі. Особливою популярністю в останньому десятилітті користується вивчення давньої європейської культури — Трипілля, у дослідженнях якого й досі є багато «білих плям». І добре що є люди, які розуміють важливість відродження та збереження своєї історії, культури задля майбутніх поколінь. Фонд досліджень стародавніх цивілізацій FRAC (засновник та директор фонду Ірина Форостян, США) і Галицький ліцей сакрального мистецтва у співпраці з Українською асоціацією релігієзнавців (Україна), Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника (Україна) й Івано-Франківським крає­знавчим музеєм (Україна) організували фестиваль «Сакральний світ Трипілля», що проходив в Україні в лютому-березні (голова оргкомітету проекту Марія Пахолок).

Зокрема, 29 березня ц.р. у Прикарпатському університеті імені В. Стефаника в м. Івано-Франківську відбулася науково-практична конференція «Сакральний світ Трипілля» за участю відомих істориків, мистецтвознавців і філософів-релігієзнавців, знаних письменників-культурологів Марії Чумарної та Любові Саннікової.

На заході було представлено також дослідження археологів, кандидатів історичних наук Михайла Сохацького, директора Борщівського краєзнавчого музею, Тараса Ткачука, старшого наукового працівника національного заповідника «Давній Галич», Наталії Бурдо, старшого наукового працівника Інституту археології НАНУ, інших науковців, зокрема доктора філософських наук професора Ігоря Коваля, доцента кафедри релігіє­знавства й теології Прикарпатського університету.

Велике зацікавлення в присутніх викликали виступи професора зі США Мирослава Драгана та львівських музикознавців: етномузиколога, члена Національної спілки композиторів України, члена Міжнародної ради традиційної музики при ЮНЕСКО (ICTM) Любомира Кушлика й Ольги Олійник, доцента Львівської національної академії імені Лисенка, — про реконструкцію знахідок Трипільської доби, у тому числі музичних інструментів. Крім того, київські дослідники Шевченко Н. А. (Національний науково-дослідний реставраційний центр України) і Шиянова А. В. (Інститут археології НАН України) розповіли про реконструкцію стародавніх керамічних виробів. Про ткацькі знахідки розказувала Зінаїда Васіна, кандидат історичних наук і старший науковий працівник Інституту археології НАН України.

На заході були присутні представники облради, преси, численнні гості, викладачі та студенти ВНЗ.

30 березня для учасників конференції проведена цікава екскурсія в національний заповідник «Давній Галич» і на місця розкопок трипільського поселеня в с. Більшівцях.

Конференція проходила під час археологічно-мистецької виставки «Сакральний птах Трипілля. Ретроспектива духовності мистецтва у вісім тисячоліть» у краєзнавчому музеї Івано-Франківська, де вперше представлено безцінні знахідки доби неоліту з колекцій Інституту археології Академії наук України, Івано-Франківського та Борщівського краєзнавчих музеїв, Львівського історичного музею, національного заповідника «Давній Галич».

Олексій Гай

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply