Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

І ста томів не досить, аби дізнатися правду про УПА!

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

І ста томів не досить,  аби дізнатися правду про УПА!

Один знайомий сказав мені, що сто томів «Літопису УПА» — це занадто, бо навіть американська чи інші армії не мають такої кількості. Не знаю, зі скількох томів складаються літописи інших визвольних змагань, але впевнений, що й ста томів «Літопису УПА» — замало, щоби заповнити ту порожнечу, яка є в історії України. Річ у тому, що коли б існувала незалежна українська держава, то «Літопис» виглядав би інакше, бо це було би державною політикою — щоб народ знав свою історію. Зараз ми бачимо, що в Україні знову йде наступ не тільки на українську мову, але й на українську історію, про що міністр Табачник відверто заговорив. Мову замінять двома чужими, а історію — світовою, або інформатикою, чи чимось, що взагалі українського не нагадує.

У Москві та Києві працювали цілі відділи КДБ і цілі зграї партійних ідеологів, аби посварити членів ОУН і УПА. Доходило до переодягання за бандерівців, мельниківців, щоби ці дві групи розсварити (це свідчення совєтських архівів!); під їхніми іменами вбивали невинних людей. І досягли своєї мети! Досі ці дві групи однієї організації не можуть збагнути, що все, що робилося й робиться ворожими руками, було спрямоване проти єдності визвольного руху, проти України та її народу, досі вони не можуть об’єднатися, щоби показати, що для них доля України — важливіша за минулі непорозуміння, запрограмовані спритними ворогами української незалежности!

Комуністична брехня щодо УПА й досі безкарно поширюється міністром освіти України або комуністичними політиками в Україні, які далі кричать: «Ловіть злодія!», щоби відвернути увагу від відповідальності, яку вони несуть за злочини, скоєні проти українського народу! Саме тому дуже важливим є той факт, що видавництво «Літопис Української Повстанської Армії» й надалі видає невідомі документи, архівні матеріали та спогади ще живих свідків про визвольну боротьбу УПА.

Україні потрібна єдність саме зараз, коли в ній натворили понад сотню партій, які турбуються не про Україну, а, скоріш, про власну кишеню. Історію слід не тільки писати, але й знати, аби не наступити на ті самі граблі, бо п. Табачник уже планує якщо не ліквідувати, то хоч обмежити вивчення історії України!

Щойно вийшов друком «Літопис Української Повстанської Армії. Каталоґ 100 томів. 1973—2012». Це — конче потрібне й надзвичайно корисне видання, бо воно надає дослідникам та будь-якому читачеві змогу знайти відповідний том із короткою інформацією про його зміст. Надзвичайно важливим є й повідомлення про публікацію наступних томів «Літопису», оскільки вони оприлюднюють документи визвольної боротьби в той час, коли совкові кадри в уряді та різних інституціях України намагаються знову замкнути правду під замком. Зрештою, можна сподіватися, що представники комуністичної ідеолоґії, які обіймають керівні посади в архівах і творять президентську більшість у Верховній Раді України, не тільки закриють архіви, але й нищитимуть їх, аби таким чином замести сліди діяльності злочинного режиму не лише проти учасників визвольної боротьби, а й проти українців загалом. Саме це змушує діаспору дбати про те, щоби документи про визвольну боротьбу в Україні й надалі появлялися у вигляді книжок і в Інтернеті.

Каталог «Літопису УПА» вийшов українською й англійською мовами, що буде великою допомогою й англомовним дослідникам, й історикам.

Каталог «Літопис УПА»/Litopys Upa Catalogue. Основна серія/Main Series.

Том 26. Українська Головна Визвольна Рада. Документи, офіційні публікації, матеріали. Книга четверта: Документи і спогади. Збірник містить протокол ВЗ УГВР, доповідь на цьому зборі й інші документи: вибірку з листування президента УГВР Кирила Осьмака, перемовини з польським підпіллям, Угорщиною й Румунією, слідчу справу Миколи та Петра Дужих й інші документи. У книзі також опубліковано спогади членів УГВР і інших осіб про утворення та діяльність УГВР. 2001 р., 658 стор., тверда обкладинка, ілюстрації.

Volume 26. The Supreme Ukrainian Liberation Council. Documents, Official Publications, Materials. Book Four: Documents & Personal Accounts . This volume includes the minutes of the First Grand Assembly of the UHVR, a speech delivered at this conclave, and various other documents, including excerpts from the correspondence of UHVR president Kyrylo Osmak, documents on the negotiations with the Polish underground, Hungary and Romania, investigative procedures carried out against Mykola and Petro Duzhy, and other materials. Also included are the reminiscences of UHVR members and other individuals, which focus on the creation and activities of the UHVR. Toronto—Lviv, 2001. Hardcover: 658 pp. Illustrations.

Тут поміщено також звернення до української громади, щоби допомогла фінансово видавати подальші томи «Літопису УПА», який редагують і розповсюджують добровольці-волонтери, котрі жертвують своїм часом, здоров’ям і фінансами задля публікації документів, а з ними — і правди про УПА.

Поява ста томів документів, спогадів і свідчень є не тільки великою горою книжок, а й значним вкладом у відновлення національної пам’яті українців, у науку, яка допомагає кожному сучаснику та майбутнім поколінням відрізняти пропаґанду комуністичного режиму від правди. Кожен, хто матиме змогу читати ці документи й спогади учасників української визвольної боротьби, зможе переконатися в тому, що воїни УПА керувалися не думками про прибутки, не тим, як їм виїхати з України, щоби заробити на краще життя, а любов’ю до рідного краю, який страждав під різними окупантами, а його людність змушена була або боротися з ними, або погодитися на вічне рабство.

Видавництво «Літопис УПА» існує з 1973 року, а заснували його колишні вояки УПА, які опинились у Канаді та США. Борці за волю України склали зброю, натомість озброїлися папером і пером, аби продовжити боротьбу до переможного кінця.

Як зазначено в Каталозі, 2012-го вийде сотий том у чотирьох серіях, де публікуються документи й матеріали історії ОУН і УПА. Кожен том (чи група томів) «Літопису» присвячено окремим темам. Томи з’являються залежно від опрацювання. Перша серія — «Основна» (з 1973-го) складається з 51 тому, друга — «Нова серія» (з 1995-го) нараховує 18 томів. Вона виходить під ґрифом не лише «Літопису», а й Інституту української археографії імені М. Грушевського Національної академії наук України, Державного комітету архівів України та галузевого архіву СБУ. Третя серія — «Бібліотека» (з 2000-го) видає дослідження та спогади (11 томів), започатковано й серію «Події і люди» (18 книг) і «Спільні видання» (2 книги).

Окрім паперової версії томів «Літопису УПА», виходять ще й електронні книги на дисках. «Літопис УПА» видавався завдяки фундаторам, меценатам і поодиноким жертводавцям. Ці книги з архівними документами безкоштовно розповсюджуються бібліотеками України та цілого світу, а колектив «Літопису» працює безкоштовно на громадських засадах, і завдяки йому у світ пішло вже понад 500 тис. примірників ПРАВДИ про УПА, про український визвольний рух.

Книги, які були оплачувані фундаторами, подають їхні імена чи назви організацій, установ і спонсорів. Відповідальним редактором «Літопису УПА» є відомий проф. Петро Потічний. Усі видання «Літопису» можна замовити за адресами: Україна, Літопис УПА, пл. Міцкевича, 6/7, Львів 79000. Електронна скринька: litopys@bs.lviv.ua, Canada, Litopys U.P.A., PO Box 97, Station C, Toronto, Ontario, M6J 3M7. Електронна скринька: Mykola.kulyk@litopysupa.com

 Йосиф Сірка

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...