Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 20, 2018

Український суддя Богдан Футей

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Український суддя Богдан Футей

Богдан Футей

Богдан Футей народився 28 червня 1939 року в м. Бучачі Тернопільської області. Його батько Петро — фундатор Гарвардського центру українських студій, а мати Марія — з дому Ворощук. 1943-го Футеї виїхали до Німеччини, де перебувала в таборах для біженців «Ф’юсен» і «Міттенвальд», згодом оселилися в Арґентині, де Богданко закінчив гімназію.
1957 року родина перебралася в США. 1962-го юнак закінчив Університет Вестерн-Резерв у м. Клівленд (штат Огайо), а 1968 року — Юридичний коледж Клівленд-Маршал Університету Огайо. Відтак молодий правник став співзасновником і партнером юридичної фірми «Футей і Раковський» (1968-1972).
У 1972-1974 рр. Богдан працював головним помічником прокурора поліції Клівленда, у 1974-1975 рр. — помічником мера Клівленда. Після цього організував і став партнером правничої фірми «Базарко, Футей і Оришкевич» (1975-1984).
У 1984-1987 п. Футей очолював комісію з урегулювання міжнародних позовів США. У 1987-2002 рр. працював суддею Федерального претензійного суду Сполучених Штатів, єдиний народжений в Україні суддя федеральних судів, котрий був призначений президентом США.
Богдан Футей викладав конституційне право в Українському вільному університеті (УВУ) Мюнхена й Університеті Пасау (Німеччина), а також у Київському та Львівському національних університетах. Був членом виборчої команди під час президентської кампанії Рональда Рейґана.
Він усюди встигав. Був головою Українського клубу, Українсько-американської асоціації, Центрального союзу українського студентства, головою Клівлендського бюро Спілки української молоді в Америці, головним адвокатом Української національної асоціації, головою Об’єднання українських організацій Великого Клівленда, заступником голови Українського конґресового комітету Америки, членом Американської асоціації адвокатів та української асоціації адвокатів Америки.
Не забував суддя і про свою Батьківщину. Він був радником Міжнародної фундації виборчих систем, офіційним спостерігачем на виборах до Верховної Ради України (ВРУ) 1994-го і 1998 року та виборах Президента України 1994-го. Він — член Координаційного комітету допомоги Україні, учасник програм обміну суддями, консультант робочої групи ВРУ з підготовки Конституції України.
Крім правничої п. Футей займається й науковою діяльністю. Він — автор наукових розвідок і публікацій про виборче право України, організатор та учасник конференцій і симпозіумів із цієї проблематики. 1994-го і 1996 року був учасником світових конґресів українських юристів.
За свою діяльність був нагороджений орденом Ярослава Мудрого (1995), орденом «За заслуги» 2-го ступеня (1999) та відзнакою Служби безпеки України (2007). Почесний доктор Тернопільського національного економічного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Закарпатського державного університету, професор Прикарпатського національного університету (м. Івано-Франківськ) та УВУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...