Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Померла чудова людина

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Померла чудова людина

Прощаємося із чудовою людиною. Людиною, яка є взірцем українського патріотизму й високої моральності. Марія Фішер-Слиж народилася 13 вересня 1922 року в Коломиї, але майже сім десятиліть змушена була прожити поза Україною. Її родина еміґрувала з Батьківщини ще 1939-го. Уже поза рідним краєм здобувала Марія Слиж вищу освіту. Вона стала лікарем-педіатром. Це благородне медичне ремесло дало їй змогу допомогти в боротьбі з хворобами тисячам дітей.

Марія Фішер-Слиж була активним громадським діячем. Саме на таких людях тримається національне життя українців у еміґрації. А ще вона належала до найвідоміших благодійників у Північній Америці. Була членом Ліґи українських меценатів. У нас є сотні вчителів, що одержували її стипендії. Вона допомогла здобути вищу освіту багатьом юнакам і дівчатам. Її коштом видано чимало важливих українських книг. Вона — меценат усіх 12 міжнародних конкурсів з української мови імені Петра Яцика.

Останніми роками Марія Фішер-Слиж жила в Торонто. А похована вона буде, згідно з її волею, у США, на українському цвинтарі в Бавнд-Бруці поряд зі своїм чоловіком. Світла пам’ять про цю благородну людину завжди буде з нами.

Володимир Загорій, Михайло Ватуляк, о. Рафаїл Турконяк, Олександр Огороднійчук, Леонід Ліщина, Олександр Харченко, Степан Горлач, Роман Колісник, Світлана Короненко, Олег Микитенко, Григорій Гусейнов, Юрій Буряк, Леся Воронина

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply