Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Останньою принцесою Кореї була українка

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

Останньою принцесою Кореї була українка

Ї Ґу й Юлія Муллок

60 років тому в Українській церкві у Центрі Нью-Йорка побралися корейський принц Ї Ґу та донька українських еміґрантів Юлія Муллок. Саме вона стала останньою принцесою Корейської імперії.
Юлія працювала в команді одного з найкращих архітекторів Нью-Йорка. А от особисте життя у жінки не складалось. Батьки так часто запитували її про обранця, що 35-річна жінка зважилася розклеїти оголошення про продаж квартири та планувала переїхати до Іспанії.
Оглянути квартиру прийшов юнак, котрий назвався Ї Ґу. Та замість того, щоб підписати договір про купівлю, він попросив жінку заради нього залишитися у Сполучених Штатах. Пара стала зустрічатися, незважаючи на те, що парубок був молодшим на вісім років, ще й останнім принцом Корейської імперії. Коли він озвучив пропозицію руки та серця українською, батьки Юлії заперечувати не стали. Так українка стала принцесою Кореї, за котрою до кінця життя закріпився титул «Її Імператорська Величність».
Ї Ґу справді був принцом, проте їхня династія вже не мала жодного впливу. З монархії країна перетворилася на президентську республіку, всі імператорські маєтки націоналізували. 1963-го до влади прийшов новий президент, котрий погодився, щоб королівська родина повернулася на батьківщину. Республіканський режим зміцнів і стало зрозуміло, владу монархам уже не повернуть. Та їм дозволили оселитися в одному зі сеульських палаців.

Юлія Муллок

Щоправда проживання з батьками Ї було непростим: Юлію оточення чоловіка не сприйняло. Аби відволіктись, вона займалася доброчинністю в сиротинцях і відкрила крамницю, де продавали одяг, пошитий людьми з обмеженими можливостями. Місцеві називали її «Великою мамою». За іронією долі, слово «мама» вона чула лише від чужих людей — подружжя не могло мати дітей й навіть всиновило дівчинку, яку назвали Євгенією.
1982 року пара офіційно розлучилась. Ні Ї Ґу, ні Юлія вдруге не одружилися. Нащадок королівської родини переїхав до Японії, де викладав архітектуру в університеті. А остання принцеса Кореї ще багато років жила в Сеулі — місті, що подарувало їй цілу хвилю емоцій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply