Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Містер гелікоптер

Автор:

|

Січень 06, 2016

|

Рубрика:

Містер гелікоптер

Ігор Сікорський

Міністерство оборони (МО) України має намір створити Музей історії військової авіації та повітроплавання імені І. Сікорського у його будинку на Ярославовому Валу. Це стало можливим після того, як минулого місяця Господарський суд Києва задовольнив судовий позов МО про розірвання договору оренди та повернення будинку Сікорського в Києві на баланс відомства. «Це — вперше за останні роки юридичною службою МО спільно з органами військової прокуратурою досягнуто успішного результату з питань повернення «будинку Сікорського», який ще 2000-го був переданий у довготермінову оренду благодійному фонду», — повідомила прес-служба міністерства.
У МО нагадали, що всупереч умовам договору оренди, за яким передано будинок Міжнародному фонду, споруда перебуває в аварійному, занедбаному стані, а обіцяний капітальний ремонт і реконструкція упродовж років так і не були розпочаті.
Сам Ігор Іванович Сікорський народився в Києві у сім’ї професора-медика Київського університету. Закінчив Морський кадетський корпус (1903-1906) у Петербурзі та Київський політехнічний інститут (1907-1911), навчався у Паризькій технічній школі (1906).
У 1908-1912 рр., навчаючись у Київському політехнічному інституті, винахідник спроектував і побудував кілька гелікоптерів, літаків-біпланів. У 1908-1912 рр. він побудував у Києві шість моделей літаків і гелікоптер. 1911-го на своєму літаку С-5 Ігор здав іспит на звання пілота. Він установив чотири всеросійських рекорди, здійснював показові польоти, катав пасажирів. 29 грудня 1911 року на літаку власної конструкції С-6 Сікорський встановив світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами — 111 км/год.
На Московській повітроплавальній виставці він був нагороджений Великою золотою медаллю, а Російське технічне товариство нагородило його медаллю «За корисну працю у повітроплаванні та за самостійну розробку аероплана своєї системи, яка дала чудові результати». Київське товариство повітроплавання нагородило знаменитого земляка золотою медаллю.
У 1912-1918 рр. інженер стає головним конструктором авіаційного відділу Російсько-Балтійського вагонного заводу, конструює цілу серію нових типів літаків. Під його керівництвом були побудовані одні з перших у світі багатомоторні літаки «Російський витязь» та «Ілля Муромець». «Ілля Муромець» вперше піднявся у повітря 10 грудня 1913-го, а 1914 року встановив світовий рекорд вантажопідйомності.
1918-го українець еміґрував до Франції, а 1919 року переїхав до США. 1923-го він заснував авіаційну фірму, згодом став співвласником конструкторсько-будівельної фірми «Вестленд-Сікорський». До 1939-го конструктор збудував близько 15 типів літаків. У 1925-1940 рр. розробив серію надзвичайно успішних літаків, які принесли США престиж і рекорди. З 1939-го Ігор Іванович перейшов на конструювання гелікоптерів одногвинтової схеми. Він першим почав будувати турбінні гелікоптери, гелікоптери-амфібії.
1939 року здійснив перший політ спроектований українцем гелікоптер VC-300[en]. З 1943-го його фірма стала провідним виробником вертолітної техніки за кордоном. «Літаючий човен» Ігоря Сікорського Sikorsky S-42[en] встановив десять світових рекордів, а десять серійних S-42 стали першими у світі міжконтинентальними пасажирськими лайнерами, які забезпечили регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани. Гелікоптери Сікорського марки S 1941 року були прийняті на озброєння Збройними силами США. Загалом фірма «Сікорські Ейркрафт» створила 17 базових літаків і 18 гвинтокрилів.
Із придбанням ліцензій на виробництво машин цієї марки розпочався розвиток вертольотобудування у Великій Британії та Франції. Про високу гарантію польотів на гелікоптерах Сікорського свідчать факти постійного використання їх президентами США як VIP-транспортних засобів. На гвинтокрилах Сікорського Sikorsky S-61[en] вперше здійснено переліт через Атлантику (S-61 1967-го) і Тихий океан (S-61 1970-го, з дозаправкою у повітрі).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...