Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Десята річниця відходу у вічність Слави Стецько

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Десята річниця відходу у вічність Слави Стецько

У десяту річницю відходу у вічність голови Проводу ОУН Слави Стецько Організація українських націоналістів висловлює свою шану людині, яка все своє життя пов’язала з організованим націоналістичним рухом, жила для України й зробила для неї все, що змогла.
Її боротьба за Незалежність України розпочалася за польської окупації, продовжилася за «перших совєтів», потім – під час німецької окупації, і не припинялася жодного дня під час вимушеної еміґрації. Займаючи важливе становище на зовнішньополітичному відтинку боротьби, Слава Стецько відзначилася в акціях, які постійно нагадували вільному світові, що Україна є й має волю до державної незалежності.
Уперше після довгих років вимушеної еміґрації п. Слава змогла відвідати Батьківщину лише в червні 1991 року й одразу долучилася до боротьби Краю за мрію всіх поколінь борців. Її постава та відданість, готовність перенести основну вагу боротьби Організації на Рідні Землі були оцінені учасниками 8-го Збору ОУН, у якому вперше за багато років узяли участь делегати з українських теренів, Славу Стецько обрали головою Проводу ОУН. Ці обов’язки вона виконувала протягом двох каденцій із вірою та самопожертвою, не рахуючись ні з обставинами, ні з власним здоров’ям.
Вона із чистим сумлінням могла заявити під час виголошення депутатської присяги у Верховній Раді України 19 березня 1997 року: «Я ніколи не думала над тим, ким я буду в Українській державі, але я свято вірила в майбутність українського народу, вірила, що він буде вільний, бо ж скільки мільйонів загинуло за його волю! Я вірила в Божу справедливість».
Упродовж останніх своїх 12 років життя й боротьби в Україні Слава Стецько була прикладом дієвості для патріотів. Вона постійно наголошувала, що лише віра рухає гори, що лише чин дає результат, що лише праця в народі та для народу готує перемогу національної ідеї. «Ми маємо працювати й за тих, хто вже не може, і за тих, хто не хоче», — наголошувала п. Слава. І показувала приклад, як це треба робити.
Із нагоди десятиріччя відходу у Вічність Слави Стецько ми молимося за спокій її безсмертної душі та просимо Бога, щоби її земна праця повернулася в Україну новими лавами борців за кращу долю нашого народу.
Слава Україні! Героям Слава!
Провід ОУН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...