Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

Відійшов у вічність Микола Плав’юк (1925—2012)

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Відійшов у вічність  Микола Плав’юк  (1925—2012)

Світовий конґрес українців (СКУ) висловлює глибоку скорботу з приводу смерті видатного українського громадсько-політичного діяча, колишнього президента СКУ св. пам’яті Миколи Пла­в’юка, який 10 березня 2012 року відійшов у вічність у м. Бурлінґтоні (Канада).

СКУ відзначає велику життєву посвяту св. пам’яті Миколи Плав’юка Україні й українському народу та високо оцінює його провідницьку діяльність у згуртуванні українців Європи, Америки й Австралії та в розбудові СКУ як найвищої координаційної надбудови українських громад діаспори. Св. пам’яті Микола Плав’юк був активним членом підготовчого комітету Першого Світового конґресу вільних українців (СКВУ), який 1967 року обрав його своїм генеральним секретарем. Виявом високої довіри української громадськості стало подальше обрання св. пам’яті Миколи Пла­в’юка 1973-го, на II Конґресі СКВУ, першим заступником президента та 1978-го, на III Конґресі СКВУ, — президентом СКВУ.

Світове українство також ушановує св. пам’яті Миколу Плав’юка як президента Української Народної Республіки в екзилі, голову Проводу Організації українських націоналістів і очільника інших українських громадських інституцій у діаспорі та в Україні, а також як великого українського патріота, для якого Україна стала сенсом усього життя.

За високі заслуги перед українським народом і Україною св. пам’яті Миколу Плав’юка нагороджено найвищою нагородою СКУ — медаллю Св. Володимира Великого, Шевченківською медаллю Конґресу українців Канади й такими високими відзнаками України, як орден «За заслуги» ІІІ ступеня й орден князя Ярослава Мудрого I ступеня. У зв’язку з тяжкою втратою СКУ висловлює своє щире співчуття дружині покійного пані Ярославі Плав’юк і всій родині. Вічна йому пам’ять!

Світовий конґрес українців

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply