Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

91 рік тому було створено Книжкову палату

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

91 рік тому було створено Книжкову палату

27 червня 1922 в Харкові Центральний бібліографічний відділ при Всеукраїнському державному видавництві, що доти існував у Києві, із переїздом столиці радянської України до Харкова перейменовували на Книжкову палату Української РСР. 
Згідно з постановою Ради народних комісарів УРСР від 27 червня 1922 року Українська книжкова палата мала такі обов’язки: по-перше, вона повинна реєструвати всі друковані твори, видані на території УРСР починаючи з 1917 р.; по-друге, вона була зобов’язана створити архів цих творів; по-третє, палата мусила стежити за отриманням «обов’язкового примірника» від кожного видавництв республіки; по-четверте, мав видаватися «Літопис українського друку».
Із новим перенесенням столиці УРСР до Києва Книжкова палата не переїжджала на нове місце, а залишалася в Харкові до 1989 року, хоча її назву й змінювали кілька разів. У столичне книгосховище Палата переїхала 1990 року, тоді було змінено і назву – на Національне науково-виробниче об’єднання «Книжкова палата України».
Сьогодні Книжкова палата України крім згаданих завдань провадить також певну роботу з видавничо-книготорговельної та науково-допоміжної бібліографії, займаючись науково-методичною роботою в галузі бібліографознавства та книгознавства. Згідно з даними 1999 р., Державний архів друку налічував вже понад 12 млн одиниць зберігання друкованої продукції України починаючи з 1917 р.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply