Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

80 років тому відбувся перший вихід пасажирського пароплава Київ – Херсон

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

80 років тому відбувся перший вихід пасажирського пароплава Київ – Херсон

1933 року, улітку, 17 липня, відбулася одна з дуже важливих подій в історії розвитку нашої України, значення якої досить важко переоцінити. Саме в цей день уперше був пущений на воду перший пасажирський пароплав, який здійснив свій перший рейс за маршрутом Київ – Херсон.
Цій знаменній події передували довгі й наполегливі роки підкорення річки Дніпра, на яку й був згодом спущений пароплав. Відомо, що протягом тривалого часу, який вимірювався століттями, непокірна річка тут вилася між стрімкими скелями й утворювала страшні та небезпечні Дніпровські пороги.
Тільки у ХХ столітті люди й технології змогли приборкати невгамовну річку. У період 1927-1932 років відбувалося масштабне будівництво греблі «Дніпрогес». Ця гребля, побудована вище острова Хортиця, була першою в нашій державі гідроелектростанцією такого великого масштабу. Адже саме завдяки їй непокірні Дніпровські пороги, які протягом багатьох століть ділили річку Дніпро на дві, жодним чином не пов’язані між собою половини, зникли назавжди, і сьогодні навіть важко собі уявити, що коли-небудь могло бути інакше.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply