Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

294 роки тому Петро І заборонив експорт товарів з України на Захід

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

294 роки тому Петро І заборонив експорт товарів з України на Захід

Тарас Шевченко про нього писав: «Це той перший, що розпинав нашу Україну». А той, своєю чергою висловлювався про українців так: «Зело умны, и мы от этого можем быть не в авантаже». Він послідовно проводив централізаторську політику обмеження політичної автономії Лівобережної і Слобідської України.
Звісно, страждала від того й економіка країни. Так, 12 липня 1719-го указом Петра І з України на Захід було заборонено експортувати будь-які товари. Цією забороною царський уряд прагнув посилити залежність економіки України від Москви, щоб узагалі знищити вільну торгівлю у своїй колонії.
У роки перебування на престолі Петра I було проведено реформи в усіх сферах державного життя Російської імперії. Насамперед, він, слідуючи за західноєвропейськими країнами, прийняв абсолютистську монархічну систему управління, коли колонії перебувають під соціально-економічним гнітом.
Перш за все, така політика торкнулася України, ресурси якої почали експлуатуватися найрізноманітнішими способами. Цар вирішив залишити Україну без будь-яких ознак самостійного економічного організму. Так, його указ заборонив експортувати з вітчизняних ринків будь-які товари. Перш за все, ця заборона торкнулася експортерів зерна. Їм відтоді дозволялося вивозити свій товар тільки в північні порти Росії – Ригу й Архангельськ, де зерно продавалося за встановленими урядом цінами. Крім того, вводилася державна монополія на багато товарів, часто практикувалося перекуповування різноманітних товарів лише в російських купців. Влада неодноразово визначала різні торги, ярмарки, особливо порти в Росії, де саме могли торгувати українці. Таким чином, вільна українська торгівля в складі Російської імперії була фактично скасована.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply