Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

У 1950-х рр. 80 % киян спілкувалися українською

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

У 1950-х рр. 80 % киян спілкувалися українською

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США опублікувало розсекречену доповідь, яка констатує, що у 1950-х рр. восьмеро з десяти жителів української столиці використовували у спілкуванні саме українську мову. Документ був викладений в архівах на офіційному сайті ЦРУ. «Близько 80 % мешканців Києва використовують українську мову у своєму спілкуванні. Решта 20 % користуються російською або однією з мов, поширених в СРСР», — йдеться у першому розділі доповіді «Мова й спілкування», датованої 28 вересня 1954-го.
При цьому звертається увага на те, що тема політики в Україні ніколи не обговорюється у розмові з незнайомцями, у т. ч. в поїздах чи деінде. Доповідь також містить інформацію про відновлення будівель, мостів та інших об’єктів української столиці у післявоєнний період. «Основна частина залізничних станцій Києва була суттєво зруйнована під час Другої світової війни, й досі відбувається їхнє відновлення», — зазначається в тексті.
Документ також вказує на інші цікаві деталі. Наприклад, що більшість київських крамниць у цей період відкривалися о восьмій ранку, втім деякі — навіть о п’ятій, для робітників, котрі виходили на ранню зміну. У доповіді також зазначається, що в центрі Києва три вулиці використовувалися для пішохідного руху: Хрещатик, Володимирська та Червоноармійська. Порушення цього правила могло загрожувати накладенням штрафу.
Серед інших цікавих подробиць повідомлялося, що 1954 року здійснювалось авіасполучення між Києвом та Ужгородом. Вартість квитка на «жорстких» сидіннях становила 265 рублів. У «м’якому» салоні треба було доплатити 35 рублів і кілька рублів комісійного збору. При цьому квитки можна було придбати у касі на Хрещатику.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply