Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Неприступна твердиня

Автор:

|

Жовтень 19, 2017

|

Рубрика:

Неприступна твердиня

Невелике місто Хотин, що у Чернівецькій області, було б звичайним українським містом, якби не унікальна фортеця. Заснована ще у ХІІІ ст. і переживши безліч своїх власників та окупантів, зараз вона приваблює десятки тисяч туристів.
З одного боку її омивають води Дністра, з іншого оточують неприступні вали. Свого часу ця твердиня була однією з найкращих фортець у Європі. Її бойова слава розпочалася 1621 року, коли під нею відбулася перша велика битва, в якій військо гетьмана Петра Сагайдачного й об’єднане польсько-литовське розгромили 200-тисячну турецько-татарську армію.
Після проголошення незалежності України фортеця занепадала. Коштів на її утримання не було, як і ентузіастів, які б її відновлювали задарма. Проте в останні роки ситуація змінилася докорінно. В середині фортеці провели ряд реставраційних робіт, до огляду відкрили частину підвалів. Також з’явилося кілька цікавих експозицій. Так на одній із них, можна оглянути різні речі, які знайдені на території навколо фортеці та в ближніх околицях. Крім цього, туристи мають змогу обійти всі оборонні вали Хотинської фортеці та спуститися до Дністра.
На території фортеці зняли понад 50 кінофільмів. Серед них — «Захар Беркут», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Тарас Бульба», «Чорна стріла», «Могила Лева», «На війні як на війні», «Русалонька», «Сказання про доблесного лицаря Айвенґо» й інші.

Павло Паламарчук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply