Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Крути — заповіт і дороговказ

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Крути — заповіт і дороговказ

29 січня відзначали 95-ту річницю Крутянського Чину. Україна вшановувала подвиг Героїв Крут, подвиг, який став легендою, подвиг, що в нас його називають «українськими Фермопілами». Чин 300 юних вояків армії Української Народної Республіки (УНР) засвідчив те, наскільки важливими в житті українця є такі цінності, як власна та національна честь і свобода. Вражає героїзм цих юнаків, які йшли в бій, не боячись ані вдесятеро більших сил ворога, ані смерті, ані тортур.
«Саме від Крут — не тільки психологічно, а й хронологічно — починається в нашім житті тип новітнього українця, тип, що намагається надавати проявам українськості ціни справжнього, уже національного стилю», — стверджував поет Євген Маланюк.
Крім почуття гордості від дати 29 січня віє невичерпним трагізмом, адже всього лише триста студентів і гімназистів стало в авангарді українського війська, сформувати яке так і не змогло керівництво УНР. Чи могли ми уникнути цієї трагедії 1918 року? Безумовно! Але це сталося б у тому разі, якби керманичі молодої української республіки не були засліплені утопічною ідеєю «пролетарського інтернаціоналізму», «всесвітнього соціалізму», які в Україну імпортувала більшовицька Росія.
Якщо в слово «Крути» спробувати коротко вкласти глибинний український сенс, то це — розвіяні ілюзії на можливість безкровного здобуття власної національної державності, розбиті сподівання на ласку й милість сильних світу цього, виразне усвідомлення потреби мілітарної оборони своєї Батьківщини. Крути — це великий іспит нації. Злочинні помилки політиків, так уже повелося в нашій історії, приносили в жертву саме молодих українців, адже ідеалізм і відданість справі в молоді є на порядок вищими, ніж у тих, хто сидить у владних кабінетах.
ОУН (б) застерігає, що неврахування історичних уроків може призвести до повторення помилок і загрози національному суверенітету. Сьогодні настав час, щоб українська молодь знову відважно окреслила свою позицію щодо відбудови та захисту Української держави. Відважність, сила волі, готовність усе віддати заради України — ось риси, які треба плекати в собі впродовж усього життя. Молодь у лавах CУМ, «Пласту», МНК, студентська молодь, берімо приклад з Героїв Крут — не відступаймо від своїх ідеалів, будьмо вірні національній ідеї!
Організація Українських Націоналістів закликає суспільство, а зокрема молодь, гідно шанувати героїчний чин крутянців і не допустити втрати перспективи України на догоду амбіціям політиканів і кон’юнктурним домовленостям із геополітичними ворогами. Жертва героїв Крут скинула полуду з очей «національних мрійників», наївних шукачів «братерства, порозуміння та злагоди» з відвічним ворогом, покликала до життя й чину покоління оунівців і воїнів УПА. А свята істина, що чин лиш чином можна вшанувати, не дає заснути нашому сумлінню та згаснути національній пам’яті сьогодні.
Провід ОУН (б)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply