Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Дорога в майбутнє

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Дорога в майбутнє
Оселя «Київ»

Оселя «Київ»

Цього року Спілка української молоді в Америці (СУМ) святкує два ювілеї. Перший — 65-ліття свого заснування в Америці (1949 рік), а другий — 60-річчя освячення Переходового прапора 1954-го. Під час XXVII Крайового з’їзду СУМ у Філадельфії 25-26 жовтня ц. р. відзначення цих обох дат мало свою особливість. Старий Переходовий прапор, який був свідком становлення СУМ під час бурхливих акцій протесту проти Радянського Союзу у 1950-1960 рр. і перетворення організації в подальші роки на кузню політичних провідників, українських громадських діячів, митців і виховників у діаспорі, формально було віддано до архіву Крайової управи (КУ) СУМ. Він передав естафету новому Переходовому прапору, з яким віднині буде пов’язане майбутнє організації.

Переходовий прапор СУМ має величезне значення для організації. Окрім того що він є символом єднання усіх осередків, відділів і членів. Володіння Переходовим прапором є найбільшою відзнакою та визнанням виконаної праці та досягнень у період між з’їздами СУМ. Аби кожен сумівець міг долучитися до акції єднання, після посвячення нового Переходового прапору в неділю 25 травня ц. р. в Оселі СУМ в Елленвілі (штат Нью-Йорк) у присутності юнацтва, яке брало участь у 55-му злеті, і xрещених кумів, котрими були колишні голови КУ СУМ в Америці та представники осередків і відділів СУМ в Америці, у подальші місяці під час таборування Переходовий прапор вирушив у мандри всіма оселями СУМ в Америці: «Бескид» — у штаті Висконсин, «Холодний Яр» — у штаті Нью-Йорк, «Київ» — у штаті Мічиґан і «Хортиця» у штаті Огайо — для підтвердження того, що ми — одна велика сумівська спільнота в Америці.
Найвіддаленіша від східного узбережжя оселя «Бескид» у Барабу (штат Висконсин) стала першою зупинкою для Переходового прапору, який представили в оселі 12 липня ц. р. друг Андрій Бігун, голова КУ СУМ, і друг Юрій Микитин, перший заступник голови. У той час тут відбувалося два табори: суменят — «Чарівний замок» (комендант — подр. Адріана Попович) і старшого юнацтва «Революція гідності» (комендант — подр. Оля Тимуш). Після вечірнього апелю з Переходовим прапором була організована святочна ватра, під час якої у своїй промові друг Юрій пов’язав цьогорічне гасло «Не вмирає душа наша, не вмирає воля» з подіями в Україні, а друг Андрій виступив із поясненням важливості Переходового прапора.
Через тиждень, 19 липня, освячення нового Переходового прапора пройшло в оселі «Хортиця». Після відправи служби Божої о. Богданом, капеланом СУМ і священиком катедри української католицької церкви Св. Йосафата в Пармі, відбулося освячення прапора в оселі за присутності хрещених кумів — колишніх голів осередку СУМ ім. гетьмана Богдана Хмельницького у Клівленді (штат Огайо), друга Ігоря Оліяра, подруг Олі Міґелич, Марійки Краснянської та друга Романа Дрозда, заступника голови. На освяченні прапора були також присутні друг Андрій Бігун, друг Юрій Микитин, подруга Марія Поліщук, голова Виховної ради КУ СУМ, і представники сумівських осередків із Детройта, Філадельфії, Джерзі-сіті та Ґошена. Звертаючись до присутніх, друг Андрій Бігун відзначив важливість прапора як символу змін в Україні: синьо-жовтий стяг завжди утверджував ідею незалежності по всій Україні, особливо зараз, під час війни з Росією; настільки ж значущим є прапор для нашої організації. «Новоосвячений Переходовий прапор на з’їздах КУ СУМ що три роки буде вручатися тим осередкам СУМ, які заслужили на перше місце у сумівській праці. Так, через три роки прапор почне переходити з одного осередку до іншого», — нагадав він. Виховання пошани до прапора є запорукою нових успіхів у багатогранній діяльності Спілки.
У мандри з новим Переходовим прапором в оселю «Холодний Яр» у штаті Нью-Йорк, біля Баффало, вирушила подр. Марійка Краснянська, організаційний референт Заходу. Під час її перебування в оселі проходив виховно-відпочинковий табір (комендант — друг Богдан Лико). Разом із прапором таборовики вперше відбули нічний апель, а тоді маршем пішли з ним на ватру.
Ватра в оселі «Холодний Яр» — це визначна традиція. Її будують старші юнаки, працюючи щодня у лісі та відбираючи деревину різного розміру — стовбур до стовбура; до того, як ватра стане вогнем, вона виглядає, наче висока вежа. Іскрами та полум’ям вона здіймається догори, стаючи потужним відблиском нічного неба та даруючи незабутні спогади таборування. Саме в таких умовах юнацтво в оселі «Холодний Яр» дізналося про новий Переходовий прапор від подр. Марійки.
У подорож в оселю «Київ», що біля Детройта, новий Переходовий прапор вирушив разом із головою КУ та подр. Лесею Гаргай, другим заступником голови. Псвячення прапора відбулося 7 вересня під час осередкового пікніку. В офіційній частині виступили друг Іван Зарицький, голова осередку, друг Андрій Бігун і подр. Леся Гаргай. Друг Андрій привітав членів присутніх осередків і гостей і розповів про 60-ліття посвячення старого Переходового прапора та 65-ліття СУМ в Америці. Подр. Леся Гаргай у своєму виступі представила новий «Посібник для батьків», а також розповіла про вихід нового фільму «Другий дім» виробництва «СУМфільм».
Усі події, пов’язані з мандрами нового Переходового прапора СУМ, є місточками для юнацтва, щоби краще розуміти необхідність відвідин усіх осель на теренах Америки, ліпше пізнати організацію, людей, котрі працюють в ній, і мету, до якої треба йти. Інші висновки стосуються майбутнього покоління організації, яке на всіх головних імпрезах буде нести новий Переходовий прапор; того, як нове покоління сумівців зможе знайти своє місце в організації, працювати на благо української громади в Америці та своєї історичної Батьківщини, як зможуть утверджувати християнські цінності у своїй роботі та втілювати найголовніше сумівське гасло «Честь України — готов боронити».

Віктор Курилик

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...