Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

94 роки тому відправили перше Богослужіння українською

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

94 роки тому відправили перше Богослужіння українською

22 травня 1919 в Києві в церкві Святого Миколая відбулася перша відправа служби Божої українською мовою, і відтоді цей день прийнято вважати неофіційною датою народження Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).
Після подій, що сталися в лютому 1917 року, революційні заклики призвели до національно-визвольного руху в Україні, у тому числі й у церковному житті. У другій половині 1917-го в українській столиці була сформована Всеукраїнська церковна рада, і її метою було створення Української автокефальної православної церкви. Однак за перебування при владі Павла Скоропадського ця ідея так і не була реалізована.
Відразу після встановлення влади Директорії 1 січня 1919-го був прийнятий «Закон про верховне управління Української православної автокефальної синодальної церкви», згідно з яким, українці позбавлялися залежності від Московського патріархату.
Першою українською громадою стала церква Святого отця Миколая на Печерську. Саме тут у день Святого Миколая 22 травня 1919 відбулася перша літургія із читанням Євангелій, псалмів і кантів українською мовою. Спеціально для цієї події видатний український композитор Микола Леонтович написав нові ноти кантів і сам диригував хором.
Кількість киян, які хотіли бути присутніми на літургії, була настільки великою, що церква не змогла вмістити всіх охочих потрапити всередину. Одразу після закінчення Богослужіння віруючі вишикувалися, щоб записатися до української парафії. Пізніше перший митрополит Київський і всієї України Василь Липківський назве цю дату Днем народження УАПЦ.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply