Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Знайшли могилу соратника Петлюри

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Знайшли могилу соратника Петлюри

У Німеччині знайдено могилу відомого діяча українського національно-визвольного руху з Буковини, соратника Симона Петлюри барона Миколи фон Василька. Про це  поінформувала прес-служба нардепа Геннадія Москаля. 
«За різними джерелами, політик був похований у місті Бад-Райхенхалі, – заявив п. Москаль. – Однак на мій запит посольство України в Німеччині відповіло, що ні на кладовищі міста Бада, ні на кладовищі Мюнхена знайти інформацію про поховання Василька не вдалося. Тоді я звернувся до державного архіву Німеччини, який встановив, що барон Микола фон Василько похований на православному кладовищі Тегель у Берліні». Могила українського діяча збереглася, однак перебуває в занедбаному стані. Нардеп уклав угоду з берлінською фірмою, яка спеціалізується на догляді за похованнями.
Барон Микола фон Василько народився 25 березня 1868 року в селі Луковці на Буковині. Від виборчого округу Вижниця-Путила неодноразово (у 1898, 1900, 1907 та 1911 рр.) обирався до Австрійського парламенту й Буковинського сейму. Був одним із засновників 1 серпня 1914 року Головної Української Ради. Брав активну участь в організації загонів Українських січових стрільців. 20 листопада 1914 року в Селятині (нині Путивльський район) зібрав 150 гуцулів для боротьби з російською армією й створив загін Українських гуцульських стрільців Буковини.
1918 року він брав участь у перемовинах з укладення Брест-Литовського мирного договору та входив до Української Національної Ради. Із приходом до влади Директорії став міністром і соратником Симона Петлюри. Після захоплення Києва більшовиками обіймав посади посла УНР в Італії та Швейцарії, 1923 року – посла УНР у Німеччині. Помер Микола Василько 2 серпня 1924 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply