Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Виставка «Галицька армія у боротьбі за незалежність України»

Автор:

|

Вересень 06, 2018

|

Рубрика:

Виставка «Галицька армія у боротьбі за незалежність України»

На минулому тижні у прес-холі Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) відбулася презентація науково-популярної фотовиставки «Галицька армія у боротьбі за незалежність України». Її приурочили до 100-річчя від проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
На виставці представлено 11 стендів, які розкривають основні сторінки історії збройних сил ЗУНР. Назви стендів — «Досвід, здобутий у лавах війська Австро-Угорщини», «Листопадовий зрив», «Військове міністерство та командування збройних сил ЗУНР», «Військове командування», «Організація збройних сил ЗУНР», «Бої за Львів», «Другий етап польсько-української війни», «Треба допомогти нашим братам-наддніпрянцям визволити Україну», «У трикутнику смерті», «Галичани в боротьбі за Україну ХХ — на початку ХХІ ст.».
У презентації взяли участь: Ольга Березюк, виконувач обов’язки директора Департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА; Михайло Галущак, автор виставки, аспірант Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти та науки України; Роман Грицьків, дослідник українсько-польських стосунків ХХ ст.; Тарас Кузь, директор львівського Музею визвольної боротьби України; Микола Литвин, доктор історичних наук, професор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича; Олег Павлишин, доцент Львівського національного університету ім. І. Франка; Микола Посівнич, кандидат історичних наук і директор Благодійного фонду «Літопис УПА»; Михайло Слободянюк, кандидат історичних наук, завідувач музею Академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного; Іван Хома, кандидат історичних наук і доцент Національного університету «Львівська політехніка».
Організатори подякували за допомогу у створенні виставки Олександру Дєдику, Юлії Сливці й Ярославу Кривулі. Виставка створена у рамках Реґіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 рр. У подальшому буде експонуватись у школах Львівщини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply