Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Убивство президента Кеннеді зафільмував волинянин

Автор:

|

Грудень 14, 2017

|

Рубрика:

Убивство президента Кеннеді зафільмував волинянин

Джон Кеннеді та його дружина Жаклін за кілька хвилин до фатальних пострілів Освальда

Історія з убивством 35-го президента США, яке сталося 22 листопада 1963 року, набирає нових обертів. Дональд Трамп розпорядився розсекретити кілька тисяч документів, що стосуються цієї події. З них, сподіваються, стане відомо більше про ті трагічні події, і проллється світло на замовників убивства. Водночас одним із головних доказів у справі вважається любительське відео, зняте вихідцем із Волині Абрагамом Запрудером.

Абрагам Запрудер

Він народився 1905 року в Ковелі в єврейській родині. Прожив на Волині 15 років і здобув тут початкову чотирикласну освіту. Далі його шлях проліг за океан. Першим у США виїхав батько Абрагама — Ізраель. Невдовзі забрав із собою дружину та сина. 1920 року Запрудери опинилися у Брукліні, але 1941 року перебралися у Даллас (штат Техас).
Ця поїздка змінила життя Запрудера. Після кількох років роботи в компанії з виробництва спортивного одягу він розпочав власну справу, і 1949-го став співзасновником та президентом компанії, яка шила популярний жіночий одяг. Офіс його був навпроти книгосховища, де причаївся кілер, котрий поцілив у Джона Кеннеді.
Рух президентського кортежу Далласом офіційно не знімали «наживо», адже більшість журналістів чекала гостей біля виставкового центру, інші ж їхали «у хвості» делегації. Натомість цю подію не міг не зняти Абрагам Запрудер, котрий був великим шанувальником Кеннеді. Він взяв свою побутову механічну восьмиміліметрову кінокамеру й почав зйомку. Так у кадр потрапило і саме убивство Джона Кеннеді.
Ввечері 22 листопада з плівки зняли три копії. Оригінал і одна з копій залишилися в автора, дві інші передали управлінню Секретної служби США. Через кілька днів популярний щотижневий журнал Life викупив у Запрудера оригінальний запис за 150 тис. USD. І вже за кілька днів на сторінках видання опублікували шокуючі кадри.
Ця 26-секундна зйомка здобула популярність як «фільм Абрагама Запрудера». Вперше її публічно продемонстрували по телебаченню лише 1975 року. Та автор стрічки до цього не дожив. Він помер 30 серпня 1970-го від раку шлунка. А 1994 року Бібліотека Конґресу США внесла «ролик» Запрудера в Національний реєстр фільмів, куди включаються стрічки, що мають «культурне, історичне чи естетичне значення».

Наталія Кравчук, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply