Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

У Львові десять істориків-дослідників ЗУНР отримають премії

Автор:

|

Вересень 13, 2018

|

Рубрика:

У Львові десять істориків-дослідників ЗУНР отримають премії

На честь 100-ї річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) у Львові десятьом історикам, котрі досліджують цю тему, вручать по 25 тис. грн премії. Як повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, цю премію вручатимуть щорічно, щоб стимулювати істориків досліджувати цю тему.
«Ми започатковуємо у Львові традицію відзначати дослідників тематики ЗУНР. Ми вручимо десять премій по 25 тис. грн не просто людям, котрі вже щось зробили для дослідження цієї теми, а й для того, щоб стимулювати їх продовжувати вивчати цю тему. І, починаючи з цього року, премію вручатимуть щорічно», — сказав чиновник.
Критерії, за якими визначатимуть, кому вручати премію, визначать за участі відомих львівських істориків і громадських діячів. Для цього створять спеціальне компетентне журі.
«Вивчення історії Західноукраїнської народної республіки є надзвичайно актуальним, тому що державотворчий досвід, який отримали галичани впродовж 1918-1919 рр., був тим фундаментом, на якому можна було будувати національно-визвольний рух в Галичині у 1920-ті і 1930-ті рр., на якому базувалася Українська повстанська армія. І це дозволило витримати період польської окупації, потім радянської, німецької та знову радянської та залишитись українцями. І цей досвід ЗУНР показав, що галичани більше готові до державотворчих процесів, ніж жителі Наддніпрянської України, — вважає історик Іван Сварник. — Така премія стене чудовим стимулюванням досліджувати тему ЗУНР, бо за ці гроші можна видати книгу, монографічне дослідження або ж брошури, тобто заплатити за друк. Тому вважаю, що це — хороша ідея».

Ірина Панчишин, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply