Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

У Кам’янецькій фортеці археологи знайшли унікальні поховання

Автор:

|

Червень 21, 2018

|

Рубрика:

У Кам’янецькій фортеці археологи знайшли унікальні поховання

На території Старого замку в Кам’янці-Подільському археологи виявили два жіночі поховання часів Київської Русі. Про це повідомила прес-служба Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.  «Продовжуються розкопки на території Старого замку. В межах фундаментів виявлено залишки двох поховань, що попередньо відносимо до кінця ХІІ — першої половини ХІІІ ст. У похованні знайшли десять скроневих кілець. Роботи тривають», — йдеться в повідомленні.
Як зауважили представники музею, наразі на території фортеці проводяться археологічні дослідження на місці розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ ст. й костелу святого Станіслава кін. ХVІ — початку ХІХ ст. «Маємо жіноче поховання часів Київської Русі в середині замкового дитинця. Поруч вже є другий схожий цвинтар», — прокоментував знахідку Олександр Заремба, на директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.
Скроневі кільця, виявлені в похованні, — це жіночі прикраси, які кріпляться зазвичай біля скронь. Їх носили по одному або по кілька пар одразу. Це — найхарактерніша прикраса слов’янських жінок. Різні племена мали свої особливі форми. Кільця підвішували на стрічках або ремінцях до головного убору, іноді встромляли в стрічку або ремінець, іноді кріпили безпосередньо у волоссі або просмикували в мочку вуха. Їх виготовляли зі срібла, бронзи та міді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply