Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Статтю російського історика про Бандеру в Кремлі визнали екстремістською

Автор:

|

Грудень 28, 2017

|

Рубрика:

Статтю російського історика про Бандеру в Кремлі визнали екстремістською

Статтю російського історика Кирила Александрова «Бандера і бандерівці: ким вони були насправді», попублікований у російській «Новій газеті» ще 2014 року, нещодавно визнали екстремістською. Експерти з Російського педагогічного університету ім. Герцена виявили у статті виправдання воєнних злочинів. На цій підставі міський суд Санкт-Петербурга постановив заблокувати статтю, підтвердивши винесене раніше рішення Ленінського районного суду від 27 березня ц. р.
Статтю визнали екстремістською попри те, що в ній не знайшли ні пропаганди національної вищості, ні ідей тероризму чи нацистської символіки, ні закликів до повалення конституційного ладу в Росії, обурюється адвокат Пономарьова.
Свій висновок про те, що стаття виправдовує воєнні злочини, експерти зробили лише на підставі того, що д-р Александров висловлює сумніви у співпраці прихильників Степана Бандери з нацистами, а також дає об’єктивну інформацію про дитинство й юність Бандери, що, на їхню думку, може викликати співчуття у читачів.
Натела Пономарьова вважає недопустимою ситуацію, коли один науковець вільно висловлює свою думку з теми, яка його цікавить, а інші вчені, вважаючи його думку неправильною, знаходять у його словах ознаки екстремізму. Особливо тривожно це виглядає у такій галузі, як історія, де часто важко встановити точні факти, а тому допускаються різні думки, міркування та гіпотези. Коли буде отримана мотивувальна частина судової постанови, правник обіцяє її оскаржити.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply