Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Родину Дастіна Гоффмана розстріляли за наказом Щорса

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Родину Дастіна Гоффмана розстріляли за наказом Щорса
Дастін Гоффман

Дастін Гоффман

Тижневик «Міст» уже розповідав про голлівудського актора Дастіна Гоффмана, котрий лише нещодавно визнав, що має українське коріння. Також ми писали про Фруму Юхимівну Ростову-Щорс (Хайкіну), вдову «червоного командира». Тепер ці історії отримали продовження.
Виявляється, що родину відомого американського актора, як і сотні інших киян, розстрілювали чекісти під командуванням Миколи Щорса, пам’ятник котрому досі стоїть у Києві. Про це повідомив Володимир Бірчак, заступник директора Галузевого держаного архіву Служби безпеки України (СБУ).
«У лютому 1919 року, коли Київ охопив більшовицький терор, під командуванням Миколи Щорса розстрілювали, саджали у тюрми та відправляли у концтабори, — пише історик у Facebook. — Саме в цей час більшовики розстріляли також дідуся та прадідуся Дастіна Гоффмана. Його рідні були родом із Білої Церкви, ще перед Першою світовою вони еміґрували до США, та коли почули про масові вбивства євреїв, Френк Гоффман, дідусь актора, повернувся до Києва рятувати родичів, натомість і сам став жертвою розправ чекістів».
Як зазначає п. Бірчак, на те, що Гоффманів розстріляли саме 1919-го, в період більшовицького терору у Києві, коли комендантом міста був Микола Щорс, вказують кілька джерел. Проте у деяких також зустрічається дані про розстріл 1921 року. «Однак я все ж таки відстоюю думку, що йдеться про 1919 рік, адже це пояснює відсутність якихось документів. Ми перевірили Галузевий державний архів СБУ, Центральний державний архів громадських об’єднань, Державний архів Київської області та Державний архів Хмельницької області і, на жаль, нічого не знайшли. Під час більшовицького терору такі матеріали могли просто не заводитись, а людей розстрілювали без суду і слідства. Якби це був 1921 рік, то мало б хоч щось залишитися», — вважає він.
А нещодавно Віталій Кличко, міський голова Києва заявив, що пам’ятник Миколі Щорсу начебто не підлягає демонтажу через висновок про його культурну цінність. Однак згідно з перехідними положеннями Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» пам’ятник «червоному командиру», чия діяльність була прямо пов’язана з встановленням радянської влади на території України та боротьбою проти Української Народної Республіки, підлягає демонтажу і це не є предметом обговорення місцевих органів влади. Якщо ж експертна рада визнає мистецьку цінність пам’ятник, то він може бути збережений у спеціальному місці — музеї чи заповіднику.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply