Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 21, 2019

Під час розкопок у Львові знайшли фрагмент муру XV ст.

Автор:

|

Листопад 09, 2017

|

Рубрика:

Під час розкопок у Львові знайшли фрагмент муру XV ст.

Під час археологічних досліджень на території ринку «Вернісаж» у Львові археологи «Рятівної археологічної служби» (РАС) Національної академії наук України (НАН) знайшли частину муру Низького замку, що попередньо датується XV-XVI ст. «На території Низького замку археологічні роботи проводяться вперше. І це вперше нам вдалося локалізувати і побачити мур замкового комплексу. Ми припускаємо, що це може бути частина стіни внутрішньої забудови подвір’я. Наразі складно сказати, до якої саме будівлі її можна прив’язати. Для цього потрібно дослідити більшу площу», — розповів Микола Шніцар, працівник РАС. Найімовірніше, знайдений мур був частиною замкового комплексу, археологи припускають, що він був зведений під час однієї з перебудов замку.
Найдавніші відомості про історію замку можна знайти у праці бургомістра Бартоломея Зиморовича, львівського історика XVII ст. Король Лев Данилович, проживши зиму на Високому замку, переніс свій двір до збудованого ним Низького замку у долині Полтви. Ці події у своїй хроніці Зиморович датує 1270-ми рр.
1565-го замок вигорів настільки, що залишилися лише обпалені вогнем мури. У 1570-х рр. замок перебудували у ренесансно-маньєристичному стилі. У такому вигляді замок залишався до кінця XVIII ст. На початку ХІХ ст. його розібрали для влаштування торговиці.

Софія Лазуркевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...