Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Німеччина передала Україні стародавню грамоту Петра I

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Німеччина передала Україні стародавню грамоту Петра I


Вальтер Лінднер та Андрій Мельник

Вальтер Лінднер, статс-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) передав Андрію Мельнику, послу України в Берліні, датовану 1708 роком грамоту російського царя Петра I про призначення Київського митрополита. Стверджується, що в документі Петро I підтверджує призначення митрополита. У грамоті також описують його права і положення київської митрополії.
Своєю чергою, Андрій Мельник повідомив, що в грамоті цар Петро просив митрополита Київського Йосифа Кроковського не переходити на бік Вселенського патріарха. «Як символічно: днями вона познайомиться з нашим томосом», — зазначив український дипломат.
Як заявили в МЗС ФРН, оригінальний документ з 1950-х рр. перебував в бібліотеці Інституту з вивчення історії Східної Європи та країнознавства Тюбінгенського університету. За даними істориків, грамоту 1931-го ще зберігали в Національній бібліотеці імені В. Вернадського в Києві. Німецько-українська група експертів дійшла до висновку, що грамоту з високою часткою ймовірності як військову здобич вивезли нацисти 1941 року з Києва до Німеччини. МЗС ФРН сприяв вивченню документа групою дослідників з ФРН та України. Роботу вели з липня по жовтень 2016 року в архівах Києва, Берліна, Тюбінгена і Фрайбурга-ім-Брайсгау.
Терезія Бауер, міністр з питань науки, досліджень і мистецтва федеральної землі Баден-Вюртемберг, за погодженням із зовнішньополітичним відомством ФРН і Тюбінгенського університету прийняла рішення передати документ Україні. Про обставини потрапляння в бібліотеку відомо лише, що його придбав для університету наприкінці 1950-х рр. Вернер Маркерт, засновник і перший директор Інституту з вивчення історії Східної Європи та країнознавства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply