Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

На Чернігівщині знайшли давньоруський курган

Автор:

|

Вересень 14, 2017

|

Рубрика:

На Чернігівщині знайшли давньоруський курган

Під час розкопок у селищі Морівськ (літописний Моровійськ) Козелецького району Чернігівщини археологи натрапили на давньоруський курган. Про це повідомив В’ячеслав Скороход, старший викладач кафедри історії й археології України Чернігівського національного педагогічного університету (ЧНПУ) ім. Тараса Шевченка.
«В одній із садиб експедиція сфотографувала курган давньоруського часу, що зберігся до наших днів. Сенсаційним відкриттям стало виявлення городища Х ст. у південній частині селища. Експедиція заклала шурф, що потрапив у тіло валу, та зібрала підйомний матеріал. Нововиявлене городище було попередником літописного Моровійська, що у ХІІ ст. був перенесений на північний мис у результаті зміни русла р. Десни», — написав фахівець у Facebook.
За словами д-ра Скорохода, обстеженням Морівська та його околиць археологи займалися у квітні-травні ц. р. Роботи велися на дитинці та посадах давньоруського міста ХІІ ст., що у ХVI-XVII ст. було фортецею на кордоні Московського царства та Речі Посполитої. У ХVIII-ХІХ ст. на дитинці стояла дерев’яна церква Святого Миколая, навколо якої був цвинтар.
В’ячеслав Скороход додав, що в археологічному сезоні 2017 року, який закінчився нещодавно, крім Морівська, досліджувалися також селище Седнів (літописний Сновськ) у Чернігівському районі, село Виповзів Козелецького та мсто Батурин Бахмацького районів. У роботах взяли участь фахівці Науково-дослідного центру археології та стародавньої і ранньомодерної історії Північного Лівобережжя ім. Д. Самоквасова, Інституту історії, етнології та правознавства ім. О. Лазаревського, ЧНПУ ім. Т Шевченка й Інституту археології Національної академії наук України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply