Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Медалі до 100-річчя дипломатії та генерального суду УНР

Автор:

|

Грудень 21, 2017

|

Рубрика:

Медалі до 100-річчя дипломатії та генерального суду УНР

Національний банк України випустив пам’ятні медалі «100 років дипломатичної служби України» і «100 років утворення Генерального суду Української Народної Республіки». Медалі присвячено 100-річчю подій Української революції 1917-1921 рр., створенню першого зовнішньополітичного відомства України — Генерального секретарства міжнародних справ та створення Центральною Радою у грудні 1917-го найвищої судової установи в Україні — Генерального суду УНР, правонаступником якого є Верховний суд України.
Генеральне секретарство міжнародних справ було сформоване в грудні 1917 року у складі Генерального секретаріату Української Народної Республіки. Його обов’язками було визначено: здійснення міжнародних зносин держави та охорона інтересів українських громадян поза межами УНР.
На аверсі медалі розміщено: вгорі — малий Державний герб України, праворуч від якого рік — 2017; у центрі на дзеркальному тлі — будівля, в якій зараз розміщується Міністерство закордонних справ України. На реверсі медалі праворуч зображено будівлю по вул. Терещенківській у Києві, де 100 років тому розміщувалось Генеральне секретарство міжнародних справ. Ліворуч над будівлею в картуші з рослинного орнаменту — тризуб.
Генеральний суд УНР складався з трьох департаментів: цивільного, карного й адміністративного та виконував усі функції в судових справах, справах нагляду над судовими установами й особами судового відомства. На аверсі цієї медалі розміщено: вгорі — малий Державний герб України, під яким у обрамленні орнаменту — терези — символ правосуддя; по обидва боки від композиції зазначено роки — 1917 і 2017. У центрі на дзеркальному тлі — Кловський палац (ХVIII ст.), у якому зараз розміщується Верховний суд України. На реверсі медалі зображено пам’ятку архітектури середини ХІХ ст. — «Присутствені місця» (загальна назва державних адміністративних органів для центрального, губернського або повітового управління), де розміщувався Генеральний суд УНР.
Кожна медаль має 35 мм у діаметрі та виготовлена з нейзильберу. Обидві медалі розробили художники Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки, скульптори Анатолій і Володимир Дем’яненки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply