Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Меч Вікінга тепер зберігають біля Львова

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Меч Вікінга тепер зберігають біля Львова
Меч Вікінга

У Національному заповіднику «Софія Київська» Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України, й Євген Нищук, міністр культури нещодавно урочисто передали Історико-краєзнавчому музею у м. Винники (Львівська область) унікальну реліквію — Меч Вікінга. Реліквію передали в руки Володимиру Квурту, міському голові Винник та Ігорю Тимцю, директору Історико-краєзнавчого музею. На меч претендували кілька музеїв, однак комісія в міністерстві зупинилася саме на винниківському музеї. Тепер кожен охочий може побачити його там.
Як писав «Міст», середньовічну зброю відкопали на Львівщині чорні археологи, його незаконно вивезли за кордон контрабандисти. Однак 2016 року на кордоні Росії й Естонії зловмисників затримали естонські митники та вилучили знахідку. Її оцінили у 17 тис. EUR.
На реліквію претендувала Росія, однак Естонія повернула його Україні. Володимир Квурт розповів, що рік меч слугував доказом у карному провадженні, опісля його реставрували півтора року. Винниківський музей прагнув його більше за інших, адже у Винниках відбувається міжнародна конференція, яка визнана найкращою в Європі з питань археології. Музей за останній рік організував вісім археологічних експедицій. Тому отримання цього артефакту є заслугою музею і всього колективу. Ним би пишався Лувр, але він — у нас», — розповів міський голова Винник.
За словами Віктора Голуба, реставратора Національного реставраційно-дослідного центру, меч міг належати поважному воїну, котрий увійшов в історію. Зброя виготовлена технікою черні, мала срібні елементи та позолочені хрести в оздобленні. Меч ще тоді цінним, його передавали з рук у руки як реліквію.
«В процесі реставрації відкрилося скандинавське плетіння, виконане в техніці черні. У двох рівних хрестах були елементи золота. Прямі хрести були символом сонця з давніх-давен. У хрестах були отвори, і вони були оперезані ланцюжками, які є символом влади», — пояснив п. Голуб.
На виставці археологічних артефактів «Врятовані скарби України», крім Меча Вікінга, будуть представлені також знахідки трипільського посуду, металообробна майстерня раннього періоду, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І — середини ІІ ст. н. е., цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply