Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Львівська «Свобода» вимагає визнати Бандеру та Шухевича героями України

Автор:

|

Жовтень 12, 2017

|

Рубрика:

Львівська «Свобода» вимагає визнати Бандеру та Шухевича героями України

Андріян Гутник

Депутати Львівської міської ради (ЛМР) із Всеукраїнського об’єднання «Свобода» закликали Петра Порошенка відновити звання Героїв України для Степана Бандери та Романа Шухевича. Відповідне звернення до під час сесії ЛМР 5 жовтня зачитав Андріян Гутник, член фракції «Свободи» у міськраді.
«Без сумніву, рішення про скасування відповідних указів суд ухвалив за вказівкою тодішньої адміністрації президента та під безпосереднім керівництвом агентури держави-аґресора — Російської Федерації. Відновлення звання героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу є не лише вимогою відновлення історичної справедливості, але й однією з вимог Революції гідності», — йдеться у зверненні, яке підготувала фракція цієї політичної сили.
Оскільки укази Президента були скасовані у судах, депутати «Свободи» закликають чинного главу держави знову призначити Бандері та Шухевичу звання Героїв України. «Громада Львова вимагає повернути історичну», — заявив п. Гутник. Зазначимо, депутати ЛМР мають голосувати за це звернення наприкінці сесії.
Як писав «Міст», у жовтні 2007 року Президент Вiктор Ющенко видав указ про присвоєння Роману Шухевичу звання героя України, а в січні 2010-го видав аналогічний указ про присвоєння звання героя України Степану Бандері. Однак у квітні 2010 року, вже за владарювання президента-втікача Януковича, Донецький окружний адміністративний суд позбавив Бандеру та Шухевича звання героїв України, пояснюючи це тим, що вони не були громадянами незалежної України. Після довгих судових розглядів у серпні 2011-го Вищий адміністративний суд України підтвердив рішення Донецького апеляційного суду про позбавлення лідера ОУН Степана Бандери та командира УПА Романа Шухевича звання Героя України.

Назарій Тузяк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply