Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Кому належали чернігівські скарби?

Автор:

|

Червень 29, 2017

|

Рубрика:

Кому належали чернігівські скарби?

Чернігівські правоохоронці завадили контрабанді старовинних артефактів, які знайшли чорні археологи. Продати стародавні скарби намагалися через інтернет-аукціон. Слідчі кажуть, що шийні срібні гривні, скроневі кільця, намистини, прикраси для головних уборів та інші вироби часів Київської Русі були вмуровані в стіну під кахельними плитами та чекали на хорошу плату від поціновувачів старожитностей. Їх намагалися продати за кордон. Автор лота зазначив, що знайшов ці всі прикраси у лісі на Чернігівщині на півметровій глибині.
Історики одразу зацікавилися цією інформацією, адже деякі вироби можна датувати кінцем ХІ ст., а інші — ХІІІ ст., отже, цей скарб могли збирати кілька поколінь заможної родини та сховати під час одного з набігів монголо-татар чи міжусобної війни.
За однією з версій, розкопали скарб поблизу Новгород-Сіверського. Конкретне місце допоможе історикам дізнатися більше про можливих власників коштовностей. Лот викликав неабиякий ажіотаж, торги зупинилися на сумі 300 тис. грн, хоча реальну вартість знахідки можуть визначити лише експерти. Спробу продажу скарбу за кордон попередили співробітники Служби безпеки України (СБУ). «Поки що це — замах на контрабанду. За результатами експертного дослідження будемо кваліфікувати та притягати винних до відповідальності», — пояснив Андрій Дешко, заступник керівника управління СБУ в Чернігівській області.
Історики пояснюють, що будь-які скарби, знайдені на території України, належать державі, а пошуковець може розраховувати лише на премію. Якщо ж забрав він знахідку собі, то порушив закон. Тепер знахідки оцінюватиме Чернігівський історичний музей, і він же претендуватиме на те, щоб ці прикраси на зберігання потрапили саме в його експозицію.

Алла Скорик, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply