Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Державні структури не хочуть відновлювати історію

Автор:

|

Вересень 13, 2018

|

Рубрика:

Державні структури не хочуть відновлювати історію

Цього року Львів готується відзначати 100-річчя ЗУНР. Багато істориків доклали зусиль, аби події національної революції були відомі широкому загалу, проте на 27-му році незалежності історія й досі залишається викривленою.
Так вважає Роман Гунда, голова правління громадської організації «Меморіал» ім. Василя Стуса. «Ми вивчаємо історію, яку нам колись підсунула Катерина ІІ, бо дуже хотіла стати імператрицею. Потім щось доправив Сталін, і дотепер у школах наші діти читають неправдиві книжки. Наша організація була ініціатором того, щоб зняли підручники з історії для 5-10 класів, адже ми довели, що там абсолютно неправдиво висвітлені події», — каже він.
Також громадський діяч наголосив, що висвітленням історії не цікавиться влада і розповів, як з цим боротися: «На жаль, державні структури не хочуть відновлювати історію, започатковувати процес її правдивого написання, бо нашою академічною наукою керують професура й академіки, котрі захищали свої наукові роботи в часи марксизму-ленінізму. І вони чудово розуміють, що якщо зараз з’явиться інша правда, то їм потрібно свої роботи викинути на смітник, отже, не займати посад, які їм так подобаються. Оскільки «Меморіал» не знайшов порозуміння в Міністерстві освіти та науки, ми вирішили заснувати комісію з організації написання історії України. Це титанічна праця. Лише після того, як будуть виписані умови та правила, ми залучимо істориків із усього світу, які опрацьовуватимуть архіви, щоб написати справді українську історію».

Юлія Лавришин, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply