Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Американець написав книгу про ґеноцид українців

Автор:

|

Серпень 27, 2015

|

Рубрика:

Американець написав книгу про ґеноцид українців

Ґеноциди Сталіна

Стенфордський історик Норман Неймарк вважає, що радянський лідер Йосип Сталін здійснив кілька ґеноцидів проти українського народу, мета яких — знищення української національної ідентичності. «Я почав роботу над питаннями масового насильства, ґеноциду окремо від мого інтересу до історії Радянського Союзу. І коли працював над цим, мені ставало все зрозуміліше, що те, що зробив Сталін в 1930-х, має належати до історії ґеноцидів. У 1930-х рр. Сталін атакував кілька груп через процес масового вбивства», — стверджує історик.
Саме тому я вирішив назвати свою книгу «Ґеноциди Сталіна» — це серія взаємопов’язаних подій, які становлять кілька ґеноцидів. Аби пояснити, я проводжу паралель із Гітлером. Ми знаємо, що Гітлер масово вбивав євреїв, але він також вбивав циганів, радянських військовополонених — у великій кількості, мільйонами, що також є ґеноцидом. Він масово знищував людей-інвалідів, і це — теж ґеноцид. Коли ми говоримо про Гітлера, то повинні говорити про його ґеноциди. Хоча вони походять із одного джерела, вони не є атакою на одних людей або одну групу», — відзначає д-р Неймарк.
«На мою думку, атака на куркулів є ґеноцидом. Куркулі як група і українців, і росіян стали об’єктом терору. Сталін сказав, що знищить куркулів як клас, що і зробив. Він розстріляв десятки тисяч куркулів, депортував решту, або вислав їх у табори. І ці табори часто були лише для того, щоб знищувати там людей», — повідомляє історик.
«Частково як результат атаки на куркулів, частково як результат цієї божевільної колективізації стався жахливий голод в Україні в 1932-1933 рр. Голод був на всій території Радянського Союзу, але голод в Україні був дуже-дуже жорстким. Згідно з величезною кількістю документальних доказів, Сталін використовував цей голод, щоб здійснити атаку на українських селян загалом. На той момент куркулів практично не залишилося», — стверджує Норман Неймарк.
«Сталін використав голод, аби знищити національну ідентичність українського селянства. Атака не була спрямована на міста або на українців, які проживали в інших республіках Радянського Союзу. Це був особливий тип ґеноциду, що був спрямований проти українських селян», — вважає історик.
«Ґеноцид неможливо приховати. Роками, десятиліттям єдині люди, які говорили про те, що сталося в Україні, були українці. Коли я був молодим і вивчав Радянський Союз, то про Голодомор навіть не чув. Я чув про голод, але малося на увазі, що це було на території всього Радянського Союзу. Ґеноцид завжди повертає собі своє місце. Люди його визнають і розуміють, що сталося. Ґеноцид стає частиною не тільки історії, а й політичної свідомості», — підкреслює д-р Неймарк.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply