Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

60 років тому Україна стала членом ЮНЕСКО

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

60 років тому Україна стала членом ЮНЕСКО

Штаб-квартира ЮНЕСКО

12 травня 1954-го в межах співпраці з ООН, членом якої Україна є від 1945 року, воїна стала ще й членом Організації Об’єднаних Націй із питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО). Постійне представництво української держави при ЮНЕСКО діє в Парижі з 1962 року. Головним його завданням є представлення та просування інтересів нашої держави у цій авторитетній міжнародній Організації.

Основною метою співпраці організації й України є стратегічна орієнтація на сприяння розширенню міжнародного співробітництва наукових, освітніх і культурних установ і організацій шляхом їх участі в програмах ЮНЕСКО. Таким чином досягається зміцнення інтелектуального потенціалу країни та залучення його до світових процесів у гуманітарній галузі. Крім того, Україна має право використовувати можливості організації в національних інтересах і міжнародний досвід у сфері її компетенції.
У різний час представниками України в ЮНЕСКО були : Ю. Кочубей, М. Решетняк, А. Зленко, В. Скофенко й інші.
Станом на сьогодні, членський “стаж” України в Організації є досить вагомим – він складає вже понад 59 років. Координацію співпраці національних інституцій із ЮНЕСКО покладено на Національну комісію України в справах ЮНЕСКО. Цей міжвідомчий орган при МЗС України створено згідно з Указом Президента України від 26 березня 1996 року.
За період членства в ЮНЕСКО Україна чотири рази обиралася до керівного органу Організації – Виконавчої ради: 1981–1985 рр., 1995–1999 рр., 2001–2005 рр. та 2013 – 2017 рр.
Україна активно виступає ініціатором багатьох міжнародних програм і проектів, зокрема в межах одного з ключових напрямів діяльності ЮНЕСКО – збереження всесвітньої культурної та природної спадщини.
1997 року, під час 29-ї сесії Генконференцiї ЮНЕСКО, Україна iнiцiювала звернення до ООН із метою проголошення Міжнародного року захисту та збереження культурної спадщини. Під час 31-ї сесії Генеральної асамблеї ООН ця iнiцiатива знайшла своє втілення – 2002 рік було проголошено ООН Міжнародним роком світової культурної спадщини.
Нині українські фахівці є активними учасниками багатьох програм і проектів ЮНЕСКО в таких сферах, як розвиток інформаційного суспільства, збереження світової інформаційно- цифрової спадщини, збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в умовах глобалізації та ін Крім того, Україна і сама не раз була ініціатором впровадження різних програм. Зокрема, це були проекти з використання засобів інформації з метою зміцнення миру, недопущення пропаганди війни, насильства, Декларації про раси та расові забобони тощо.

Віталій Степ

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply